Запалення рогової оболонки очей називають кератитом. Причиною кератиту бувають вірусні та бактеріальні інфекції травми, грибки, хронічні захворювання (сифіліс, туберкульозу та інших), дистрофічні зміни, авітаміноз і ін Кератит буває поверховий катаральний, повзуча язва роговиці і вірусний, що має багато форм і разновидностей. Кератит проявляється світлобоязню, сильними болями в оці, сльозотеча, появою інфільтратів по краю роговиці, проростанням судин у рогівці.
Вам знадобиться
- Волошка синя;
- Лобода цельнолістная;
- Насіння подорожника;
- Безсмертник піщаний;
- Звіробій продірявлений;
- Квітки ромашки аптечної;
- Квітки календули;
- Квітки цикорію;
- Кора крушини;
- Чебрець повзучий.
Інструкція
- Настій волошки застосовують для примочок і промивання очей. Візьміть 1 чайну ложку квіток і заваріть у склянці окропу, дайте настоятися протягом години і процідіть. Промивайте 5 разів на день рогівку ока. Після промивання прикладіть марлевий тампон, намочений в настої, на 17-19 хвилин. Курс лікування — 14-21 день, залежно від тяжкості запального процесу.
- Відвар мари цельнолістной має протизапальну, знеболювальну і антисептичну дію. 1 столову ложку мари залийте 250 мл окропу і поставте на водяну баню на 30 хвилин. Настоюйте 15 хвилин, потім відфільтруйте. Робіть промивання очей тричі на день.
- Насіння подорожника також мають протизапальну, обволікаючу і знеболюючою дією. 1 столову ложку насіння подорожника залийте 200 мл води, поставте на повільний вогонь і кип’ятіть 12-14 хвилин, потім відфільтруйте. Відвар застосовуйте для очних ванночок по 3 рази на день. Також приймайте відвар насіння всередину ½ склянки 4 рази на день.
- Також приготуйте складний рослинний збір для прийому всередину. Візьміть по 40 грам квіток безсмертника та календули, трави звіробою, по 30 грам кори крушини і квіток цикорію, 20 грам чебрецю повзучого, 10 грам квіток ромашки аптечної. Всі компоненти дрібно подрібніть і перемішайте. 20 грам суміші залийте 400 мл окропу, настоюйте 8-10 годин, потім кип’ятіть 5-7 хвилин, охолодіть і профільтруйте. Приймайте по 100 мл 4 рази на день до їди.
Зверніть увагу
Кератити призводять до різкого погіршення зору в результаті утворення більма на рогівці, спайок в зіниці і ін У важких випадках розвивається ендофтальміт і панофтальмит. . При важкому перебігу захворювання застосовується кріоапплікація, діатермокоагуляція, тушірованіе 10% розчином йоду, а також використання біологічно активних тканин (кон’юктіви, донорської рогівки, плаценти).
Корисні поради
Слід знати, що в домашніх умовах лікується тільки поверхневий кератит, причому на початковому етапі лікування інфекція пригнічується антибіотиками, за погодженням з лікуючим лікарем. У першу чергу усуваються причини кератиту. Місцево застосовуються розчини 0,25% левометіціна, 0,5% гентаміцину, 20-30% сульфацил-натрію. Крім того, мазі 1% ерітроміціновая або тетрациклінова, актовегин, солкосерил і ін