Синдром хребетної артерії — це порушення притоку крові до головного мозку. Як відомо, він забезпечується кров’ю двома шляхами: за допомогою сонних артерій (від 70 до 85%, забезпечують передню частину мозку) і за допомогою хребетних артерій (від 15 до 30%, забезпечують потиличну частину). Якщо з якихось причин нормальний кровотік в хребетних артеріях не відбувається, то людина починає відчувати проблеми зі здоров’ям у вигляді запаморочень, порушення координації рухів, зниженні слуху і зору. В особливо важких випадках, справа доходить до втрати свідомості. Як лікувати синдром хребетної артерії?
Інструкція
- Перш за все, встановіть, чи дійсно зазначені вище симптоми пов’язані з хребетними артеріями, тобто що ви страждає цим синдромом. Основний метод дослідження стану кровоносних судин — ультразвукова доплерографія (скорочено УЗДГ).
- При підтвердженні діагнозу лікар підбирає найбільш підходящу в кожному конкретному випадку методику лікування. Головне завдання — «витяжка» хребта, особливо його шийного відділу з метою усунення здавлювання артерій.
- Найбільш швидкий і безпечний метод — аутогравітаційна терапія. Вона проводиться з використанням так званої аутогравітаційна кушетки, регульованою так, щоб її поверхня максимально відповідала особливостям статури кожного конкретного пацієнта.
- Мануальна терапія. Це дуже ефективний метод, але тільки за умови, якщо його проводить дійсно досвідчений, кваліфікований фахівець! Не полінуйтеся навести довідки, почитати відгуки пацієнтів.
- Гірудотерапія, тобто лікування п’явками. Слід обов’язково враховувати, що цей спосіб протипоказаний при вагітності, онкологічних захворюваннях, відкритих формах туберкульозу та анеміях!
- Голкорефлексотерапія. При всій ефективності цього методу, також слід враховувати, що він протипоказаний при вагітності, онкологічних та інфекційних захворюваннях, в період виснаження організму і при загостренні психічних захворювань.
- Як правило, призначається комплексне лікування, що поєднує всі ці (або деякі) методи. У переважній більшості випадків воно дає позитивні результати.
Корисні поради
З яких причин може бути порушений кровотік в хребетних артеріях? Через атеросклерозу. Але цей трапляється дуже рідко. У переважній більшості випадків, кровотік порушується внаслідок різноманітних патологій хребта (наприклад, остеохондрозу), які можуть привести до здавлення артерій.
Статті медичного характеру на Сайті надаються виключно в якості довідкових матеріалів і не вважаються достатньою консультацією, діагностикою або призначеним лікарем методом лікування. Контент Сайту не замінює професійну медичну консультацію, огляд лікаря, діагностику або лікування. Інформація на Сайті не призначена для самостійної постановки діагнозу, призначення медикаментозного чи іншого лікування. При будь-яких обставин Адміністрація або автори зазначених матеріалів не несуть відповідальності за будь-які збитки, що виникли у користувачів в результаті використання таких матеріалів.