Як лікувати сірчані пробки

Як лікувати сірчані пробки

Причинами виникнення сірчаних пробок у вухах можуть бути анатомічні особливості слухового проходу (занадто звивистий або вузький), підвищена секреція сальних залоз або збільшена в’язкість самої сірки. Сірчана пробка перекриває слуховий прохід, викликаючи порушення слуху.

Вам знадобиться

- Перекис водню;
- Прокаленное рослинне масло;
- Харчова сода, настій ромашки;
- Ріпчаста цибуля.

Інструкція

  1. Спробуйте розм’якшити сірчану пробку. Закапайте у вухо кілька крапель перекису водню і почекайте якийсь час — невеликі пробки можуть вийти самостійно. Для цих же цілей можна використовувати прокаленное рослинне масло, попередньо охолоджене — достатньо 5-6 крапель. Закапайте на ніч масло і прикрийте вхід в слуховий прохід ватним кулькою. Вранці приготуйте теплий розчин харчової соди або настій ромашки, наберіть рідина в маленьку спринцівку і акуратно введіть у слуховий прохід. При необхідності повторіть процедуру ще раз.
  2. «Протопите» сірчану пробку. Спосіб вимагає певної вправності, тому заручитеся допомогою близьких людей. Спочатку треба приготувати воронку із лляної тканини — для цього її потрібно вмочити в розтоплений бджолиний віск і відразу ж скрутити в формі паперового пакета. Вузьку частину воронки вставте в слуховий прохід, а протилежну частину підпаліть, при цьому голова має бути нахилена в сторону конструкції. Тепле повітря повинен витягнути сірчану пробку за рахунок створилося в порожнині вакууму. Трубку загасите в той момент, коли згорить половина воронки.
  3. Розчиніть сірчану пробку. Добрими розчинювальними властивостями володіє звичайний ріпчаста цибуля. Натріть на тертці невелику цибулину, відіжміть сік, процідити його через марлю, складену вдвічі, і закопуйте у вухо. Виконуйте процедуру кожні 2 години протягом двох днів — лук розчинить пробку, і вона вільно витече з слухового проходу.
  4. Пройдіть процедуру вимивання пробки. Зверніться до отоларинголога — потужним струменем води із спеціального шприца фахівець вимиє всі відкладення сірки, потім просушити слуховий прохід. Якщо почалося нагноєння або є перфорація барабанної перетинки, то пробку видалять спеціальним зондом з гачком.
  5. Другий популярний метод видалення сірчаної пробки в умовах стаціонару — її розчинення за допомогою спеціальних складів. Лікар введе препарат в слуховий прохід і потім видалить сірку за допомогою особливих маніпуляцій. Для повного розчинення пробки може знадобитися не одна процедура, тому пройдіть курс лікування повністю — так ви гарантовано позбавитеся від сірчаних відкладень.