Тік — це різновид гіперкінезу (надлишкове рух). Нервовий тик проявляється у вигляді періодично повторюваних судом м’язів обличчя, починаючи з м’язи очі, потім судоми переходять на всю мускулатуру. Судоми клонічного характеру, безболісні і неритмічні. Тривають нетривалий час. Найчастіше зачіпають і голосовий апарат, що проявляється звуками хрюкання, плямкання і ін Часто тики є проявом ревматичного ураження нервової системи.
Вам знадобиться
Настої лікарських рослин рекомендують приймати тривалий час. При лікуванні тика ефективні такі рослини:
- Полин звичайна;
- Липа серцеподібна;
- М’ята перцева;
- Хміль звичайний;
- Валеріана лікарська;
- Перстач гусяча;
- Меліса лікарська;
- Ромашка аптечна;
- Чернокорень лікарський;
- Омела біла;
- Хвощ польовий.
Інструкція
- Для приготування настою беремо 2 частини кореня полину звичайного, по 1 частини квіток липи, листя м’яти перцевої, шишок хмелю, перемішуємо і подрібнюємо. Беремо 1 столову ложку трав і заливаємо склянкою окропу. Витримати 1 годину в теплому місці. Приймати ½ склянки 4 рази на день перед їжею.
- Для зменшення тика приготувати наступний склад. Беремо по 1 частини кореня валеріани, трави перстачу гусячого, квіток ромашки аптечної, листя меліси і коренів лікарського чорнокореня. 1 столову ложку суміші ложем в термос, заливаємо склянкою окропу й наполягаємо протягом години. Пити ½ склянки 2 рази на день через 1 годину після їжі.
- При частих нападах тика рекомендується прийом наступного збору. Взяти по 2 частини трави перстачу гусячого і коренів полину звичайного, по 1 частини трави омели білої і хвоща польового. Подрібнити і заварювати 1 столову ложку суміші в термосі склянкою окропу. Профільтрувати через 3-4 шари марлі. Приймати ½ склянки 2-3 рази на день.
Зверніть увагу
Слід знати, що нервовий тик може з’явитися внаслідок багаторічної давності травм голови, наприклад такий, як родова травма голови, гіпоксії, менінгіту, підвищення внутрішньочерепного тиску і дефіциту мозкового кровообігу. Невроз, психічне перевантаження, агресивні і депресивні риси характеру, почуття постійної тривоги — це фактори, що сприяють появі нервового тику.
Корисні поради
Для лікування тиків необхідний постійний прийом вітамінів В1 і С. Дуже корисний сік лимона по 1 чайній ложці на півсклянки води після їжі. Також необхідно пити сік буряка червоною з соком лимона і медом (1:1:2) по 1-2 столових ложки 2-3 рази на день після їди.
Ця суміш підвищує імунітет, містить велику кількість мінеральних солей, залізо, фолієву кислоту, вітаміни С, В1, В2, РР, Р, йод.