Вегетативна нервова система, що складається з центральних і периферичних структур, пронизує весь організм, з одного боку контролюючи його, з іншого — перебуваючи в повній залежності від нього. Основною ознакою порушення її роботи є вегетативно-судинна дисфункція. Захворювання системне, що зачіпає всі органи і системи. Розрізняють серцево-судинні, дихальні і травні розлади.
Вам знадобиться
— фітотерапія;
- Ведення здорового способу життя.
Інструкція
- Симптоми вегето-судинної дистонії вельми різноманітні: підвищена метеочутливість, відчуття жару або мерзлякуватості в звичних температурних умовах, сильне серцебиття, неприємні симптоми в кишечнику, нестабільне артеріальний тиск, скарги на головний біль або запаморочення, розлад сечостатевої системи тощо Різноманітних порушень так багато, що діагностика ВСД часто ускладнена, і, як правило, є діагнозом виключення після проведення ЕКГ, дослідження полів зору, огляду окуліста, кардіолога, психотерапевта, ендокринолога, клінічних аналізів сечі і крові.
- Тільки після проведення всіх досліджень, виявлення найбільш слабких місць у здоров’ї хворого можливий вибір тактики лікування. Як правило, необхідне комплексне оздоровлення всього організму, а також безпосередній вплив на вегетативну нервову систему. Медикаментозне лікування призначає лікар індивідуально, виходячи зі стану хворого. Але головна вимога полягає у веденні здорового способу життя.
- По-перше, необхідна корекція функцій органів, що завдають найбільше занепокоєння. При патології шлунково-кишкового тракту рекомендується використовувати збори лікарських трав, рекомендованих при колітах, гастродуоденітах, ентероколітах, але в дозі меншою, ніж при гострій патології. Харчування має бути помірним і різноманітним.
- При печінковій патології обмежте смажене і жирне. Крім зборів лікарських трав, рекомендується курсовий прийом гепатопротекторів — «Карсилу ®», «Ессенціале-Форте» та ін
- При ниркових захворюваннях — приймайте «ниркові чаї», обмежте солону і гостру їжу.
- Організуйте правильний режим праці та відпочинку. Щодня виконуйте фізичну зарядку, але не до втоми. Корисно плавання, швидка ходьба, гра в теніс та ін
- Контрастний душ, регулярний масаж, медитація, аутотренінг, ароматерапія, музико-та кольоротерапія, голковколювання і точковий масаж, спілкування з природою — відносяться до заходів, що сприяє значному оздоровленню ВНС.
Зверніть увагу
Найбільший вплив на здоров’я вегетативної нервової системи робить стан печінки, шлунково-кишкового тракту (особливо тонкого кишечника), нирок, а також дисфункція гормональних залоз — гіпофіза і надниркових залоз.
Корисні поради
Систематичне порушення режиму праці та відпочинку, малорухомий спосіб життя, неправильне харчування — причина тривалого розладу вегетативної нервової системи.
Статті медичного характеру на Сайті надаються виключно в якості довідкових матеріалів і не вважаються достатньою консультацією, діагностикою або призначеним лікарем методом лікування. Контент Сайту не замінює професійну медичну консультацію, огляд лікаря, діагностику або лікування. Інформація на Сайті не призначена для самостійної постановки діагнозу, призначення медикаментозного чи іншого лікування. При будь-яких обставин Адміністрація або автори зазначених матеріалів не несуть відповідальності за будь-які збитки, що виникли у користувачів в результаті використання таких матеріалів.