Вузлувата еритема — захворювання, яке пов’язане з ураженням судин. Виявляється у вигляді виступаючих на поверхні шкіри або в товщі підшкірної клітковини щільних запальних вузлів, що складаються з переплетених капілярів, яскраво-червоного або синюшного кольору, розміром від горошини до голубиного яйця. Появі вузлів, як правило, передує простуда, незначне підвищення температури, озноб, нездужання. В окремих випадках, навпаки, може різко піднятися температура.
Вам знадобиться
— квітки буркуну, листя каштана;
- Сік алое, мед, лимонний сік;
- Іхтіолова мазь.
Інструкція
- Діагностика захворювання не становить труднощів, побачивши на поверхні шкіри такі вузли, зверніться до лікаря-дерматолога або інфекціоніста. В половині випадків захворювання виявити його причину не вдається. Таку еритему розглядають як окреме захворювання. У другій половині випадків еритема є симптомом якогось вельми серйозного захворювання, зокрема це може бути туберкульоз, хронічний коліт, саркоїдоз, хвороба Крона, ревматоїдний артрит. Лікування симптоматичної еритеми повністю залежить від основного захворювання.
- Лікування будь-якої форми захворювання передбачає зміцнення стінок судин, підвищення міцності й еластичності капілярів. Призначають «Рутин», «Аскорутин», нікотинову кислоту, «Трентал», вітамін Е. Також необхідні препарати, що розріджують кров — «Тромбо-АСС», та ін
- Залежно від стану хворого (при шлунково-кишкових розладах, високій температурі), а також від причин, які викликали вузлувату еритему, призначаються антибіотики широкого спектру дії, типу амоксиклавом, доксицикліну, нестероїдні препарати — індометацин. Дозування та термін прийому лікарських препаратів визначає лікар.
- Доповніть медикаментозне лікування продуктами, що містять вітаміни Р, РР, Е — шипшина, зелений чай, чорна смородина, цитрусові, дріжджі, куряче м’ясо, печінка, нирки, насіння, горіхи, печінка, жовтки, молоко.
- Також використовуйте засоби народної медицини, що розріджують і зменшують в’язкість крові, зміцнюють імунну систему.
- Візьміть по чайній ложці подрібнених квіток буркуну і листя кінського каштана, залийте склянкою окропу і, витримавши на водяній бані 15 хвилин, настоюйте протягом 30 хвилин. Пийте по 15 мл 3-4 рази на день. Курс лікування — 3 тижні.
- Для зміцнення імунітету приготуйте наступний склад. Візьміть в рівній кількості сік алое, мед, лимонний сік, змішайте і помістіть на 14 днів у холодильник. Приймайте по столовій ложці тричі на день за 20 хвилин до їди. На курс лікування — одна приготована порція складу.
- Для зовнішнього застосування використовуйте іхтіоловую мазь. Наклавши на еритему мазь, забинтуйте її. Міняйте пов’язку щодня, до зникнення вузлів.
Зверніть увагу
Шкірні захворювання найчастіше відображають внутрішнє неблагополуччя організму, про це слід пам’ятати і постійно зміцнювати імунітет, тільки так можна домогтися стійкої ремісії.
Корисні поради
Вузлувата еритема є хронічним захворюванням, яке періодично загострюється. Не слід простигати, перегріватися на сонці, носити незручне взуття і високі підбори.
Статті медичного характеру на Сайті надаються виключно в якості довідкових матеріалів і не вважаються достатньою консультацією, діагностикою або призначеним лікарем методом лікування. Контент Сайту не замінює професійну медичну консультацію, огляд лікаря, діагностику або лікування. Інформація на Сайті не призначена для самостійної постановки діагнозу, призначення медикаментозного чи іншого лікування. При будь-яких обставин Адміністрація або автори зазначених матеріалів не несуть відповідальності за будь-які збитки, що виникли у користувачів в результаті використання таких матеріалів.