Незважаючи на те, що в силу свого анатомічного розташування нирки достатньо захищені м’язами попереку, ребрами і хребцями, вони можуть мати закриті ушкодження, що виникають при ударах, спортивних травмах і дорожніх аваріях. Це досить серйозне захворювання, тому лікувати забій нирки слід негайно і при появі перших симптомів звернутися до лікаря.
Інструкція
- Забій нирки виявляється практично відразу після травми. Для ушиба нирок характерні помірні тупі, гострі, колікоподібні болю, часто з іррадіацією в область паху. Вони також можуть супроводжуватися нудотою, блювотою здуттям живота, симптомами і підвищенням температури. Ці ознаки можуть стати причиною помилки при діагностиці. Якщо ви відчуваєте виражений біль, розлад сечовипускання, при цьому поперекова область припухла і в сечі з’явилася кров, то негайно викличте швидку допомогу або зверніться до фахівця-уролога в поліклініку, навіть якщо ваше загальний стан слабо порушено.
- Пройдіть медичне обстеження, зробіть рентгенівський знімок нирки, ультразвукове дослідження, сцинтиграфію. Покажіть результати обстеження лікаря-уролога і строго виконуйте всі його розпорядження.
- Легка внутрішня травма нирок — удар, який не загрожує пошкодженням внутрішніх органів, не супроводжується профузним кровотечею, не вимагає хірургічного втручання і може обійтися без госпіталізації. Проведіть консервативне лікування: протягом 2-х тижнів дотримуйтесь постільний режим. Приймайте гемостатичні і антибактеріальні препарати, анальгетики та нестероїдні протизапальні засоби.
- Холод може зменшити біль і зняти крововилив. Робіть холодні компреси, прикладайте на область нирок змочений у крижаній воді рушник, починаючи з 2-3 дня після травми, проводите фізіолікування — опромінення нирок магнітним полем. Якщо забій незначний і болю пройшли, то тривалість консервативного лікування можна обмежити 8-10 днями.
Зверніть увагу
Після легкої травми — забиття нирки майже завжди повертаються в нормальний стан і продовжують функціонувати в звичайному режимі, якщо до цього не було попереднього ураження цього органу: гідронефрозу, кісти або пухлини.
Статті медичного характеру на Сайті надаються виключно в якості довідкових матеріалів і не вважаються достатньою консультацією, діагностикою або призначеним лікарем методом лікування. Контент Сайту не замінює професійну медичну консультацію, огляд лікаря, діагностику або лікування. Інформація на Сайті не призначена для самостійної постановки діагнозу, призначення медикаментозного чи іншого лікування. При будь-яких обставин Адміністрація або автори зазначених матеріалів не несуть відповідальності за будь-які збитки, що виникли у користувачів в результаті використання таких матеріалів.