Як лікувати забій пальця на нозі

Як лікувати забій пальця на нозі

Забій пальця на нозі — травма, яка може мати серйозні наслідки, якщо її неправильно лікувати. Зазвичай такі ушкодження відбуваються несподівано. У перші хвилини важко поворухнути ногою з-за сильного болю. По можливості варто відразу ж звернутися до травмпункту.

Вам знадобиться

- Лід;
- Знеболююча мазь;
- Порошок бодяги;
- Горілка;
- Листя подорожника;
- Бинт.

Інструкція

  1. При сильному пошкодженні негайно зверніться за медичною допомогою. Лікар проведе необхідні обстеження, щоб виключити можливість перелому. По рентгенівському знімку травматолог визначить ступінь пошкодження пальця. Якщо ж удар не сильний, то можете обійтися народними засобами лікування. Також не варто самостійно бинтувати хворий палець. При наявності тріщини ви можете тільки ускладнити ситуацію. Надайте проведення цієї процедури фахівця.
  2. Постарайтеся не ходити хоча б першу добу після забитого місця і тримати ногу в піднесеному стані. Необхідно уникнути припливу крові до пальця, щоб зменшити пухлину.
  3. Прикладіть крижаний компрес до забитого пальця. Якщо немає льоду, то опустіть ногу в холодну воду. Це потрібно робити, щоб зменшити пухлину, яка тисне на нервові закінчення. Акуратно масажуйте кубиком льоду забите місце. Проводьте процедуру кожні 2 години по 15 хвилин. Крижані компреси протипоказані людям, страждаючим цукровим діабетом. Після охолодження місця удару нанесіть мазь з знеболюючими або розсмоктувати властивостями.
  4. Якщо біль сильна, можете прийняти таблетку знеболюючого препарату.
  5. Під час удару ніготь може пошкодитися. Тому важливо забезпечити фіксацію в одному положенні.
  6. При ударі показані наступні компреси:

    - Візьміть порошок бодяги, його можна купити в аптеці. Розведіть його водою до утворення густої маси. Отриманий засіб нанесіть на забитий палець і забинтуйте. Міняйте пов’язку 2 рази на день;

    - Змочіть чисту ганчірку в горілці і прикладіть до місця удару;

    - Розімніть свіже листя подорожника. Отриману кашку нанесіть на забитий палець і забинтуйте.
  7. Через кілька днів після забиття потрібно робити фізіотерапію. Прикладайте до хворого пальця сухе тепло, тим самим прогріваючи його.
  8. Протягом тижня необхідно не робити різких рухів і перенапружуватися.