Як лікувати запалення лімфатичного вузла


 

Запалення одного лімфовузла, яке не супроводжується хворобливістю, збільшенням температури — не є яким-небудь ознакою захворювання. Це говорить лише про те, що даний лімфовузол — «трудоголік», який працює активніше за інших. Подібне запалення часто виникає після перенесених інфекцій. При цьому збільшення декількох лімфатичних вузлів може бути причиною певного захворювання.



Інструкція

  1. Встановіть причину запалення лімфовузла перш, ніж почати лікування. Зазвичай для цього достатньо провести аналіз крові, лише в деяких випадках може знадобитися обстеження за допомогою рентгена або спеціальної комп’ютерної томографії. При підозрі на небезпечне захворювання, наприклад, рак, фахівець може призначити біопсію лімфовузла.
  2. Використовуйте медикаменти за призначенням лікаря. При стандартному лікуванні лікар може вам призначити певні медикаменти для зняття жару і болю (як правило, це ібупрофен або ацетамінофен), а також противірусні препарати або антибіотики.
  3. При виявленні абсцесу, його розкривають, а потім дренують. У випадку, якщо лімфовузол запалився у зв’язку з виникненням злоякісної пухлини, як правило, може знадобитися проведення хірургічної операції, хіміотерапії або радіолеченія. Якщо ж лімфатичний вузол запалився через алергічну реакцію, тоді необхідно усунути причину алергії і протягом декількох тижнів приймати спеціальні противоалергенні препарати.
  4. Дотримуйтесь спокій. На початковій стадії гострого запалення лімфовузлів необхідний спокій для ураженої області організму, протизапальну лікування (фізіотерапевтичні процедури, а також прийом антибіотиків), лікування головного вогнища інфекції (як правило, це своєчасне розкриття гнійника). Антибіотики призначаються лікарем тільки після проведення лабораторного дослідження і визначення чутливості самих збудників інфекції по відношенню до антибіотиків. Якщо ж процес запалення стає гнійним, тоді вже проводиться оперативне лікування: дані гнійники розкривають, а потім лікують гнійні відкриті рани.
  5. Лікування хронічного запалення лімфатичних вузлів проводиться аналогічно. При цьому особлива увага приділяється саме виявленню, а потім вже лікуванню первинних осередків освіти інфекції.


 
 
 
 

Статті медичного характеру на Сайті надаються виключно в якості довідкових матеріалів і не вважаються достатньою консультацією, діагностикою або призначеним лікарем методом лікування. Контент Сайту не замінює професійну медичну консультацію, огляд лікаря, діагностику або лікування. Інформація на Сайті не призначена для самостійної постановки діагнозу, призначення медикаментозного чи іншого лікування. При будь-яких обставин Адміністрація або автори зазначених матеріалів не несуть відповідальності за будь-які збитки, що виникли у користувачів в результаті використання таких матеріалів.