Як лікувати запалення слизової

Як лікувати запалення слизової

Гостре запальне захворювання, що вражає слизові оболонки дванадцятипалої кишки, називається дуоденітом. Воно часто поєднується з низкою інших патологій шлунково-кишкового тракту — хронічним гастритом, виразковою хворобою дванадцятипалої кишки і шлунка, панкреатитом, ентеритом, захворюваннями жовчовивідних шляхів. Провокують доуденіт підвищена кислотність і ферментативна активність шлункового соку.

Вам знадобиться

- Трава горця почечуйного;
- Квітки конюшини лугового;
- Листя м’яти;
- Трава буркуну лікарського;
- Листя і коріння кульбаби лікарської;
- Листя подорожника;
- Листя горця пташиного;
- Листя брусниці звичайної;
- Трава звіробою;
- Мед.

Інструкція

  1. Для початку пройдіть обстеження у гастроентеролога та зробіть гастродуоденоскопию.
  2. Для полегшення стану слизової відрегулюйте харчовий режим. Слід скоротити на третину об’єм їжі, що поглинається і зробити його дробовим. Повністю виключіть гостре, жирне і смажене, здобне тісто, алкогольні і газовані напої. Виключіть зі свого раціону харчування дуже холодні або гарячі блюда, міцний чай, морозиво, консерви і копченості. Складіть своє меню з включенням каш на воді, рідких овочевих супів, маложирних кисломолочних продуктів.
  3. Уникайте стресів, психічного перенапруження, які призводять до загострення захворювання.
  4. Для швидкого зняття больових відчуттів прийміть спазмолітики типу «Но-шпи», «Спазмалгону» та ін
  5. Приготуйте протизапальний збір. Візьміть одну частину трави горця почечуйного, по 2 частини квіток конюшини і буркуну лікарського, по три частини листя м’яти і брусниці звичайної, по 5 частин листя і кореня кульбаби лікарської, листя подорожника, горця пташиного і трави звіробою. Подрібнивши всі компоненти, перемішайте. Заваріть столову ложку збору півлітра окропу в термосі, наполігши протягом години, відфільтруйте. Приймайте настій по ½ склянки чотири рази на день за 30 хвилин до їди.
  6. При загостренні запалення слизової приймайте сік подорожника, який є «швидкою допомогою» при будь-яких запальних процесах. Віджавши сік рослини з перемелених листя подорожника, змішайте його з медом у пропорції 3:1. Пийте по 15 мл засобу тричі на день до їди.
  7. Проводьте, попередньо порадившись з лікарем, дводенне голодування, під час якого пийте тільки мінеральну негазовану воду або неміцний чай.

Зверніть увагу

Відчуття тяжкості у животі після прийому їжі, печія, відрижка, запори, головний біль, втому і загальна слабкість, «голодні болі» і болю під ложечкою, що підсилюються по ночах — це ознаки запалення слизової оболонки дванадцятипалої кишки, які не можна ігнорувати.

Корисні поради

Велику допомогу в лікуванні хворої слизової надає масло обліпихи, прополисное масло, звіробійне і звіробійного-прополисное масло.