Під час вагітності можуть з’явитися деякі неприємності, пов’язані з кишечником. Запори дуже сильно ускладнюють життя жінкам. Запором називають утруднене або неповне спорожнення кишечника більше доби.
Вам знадобиться
- Консультація акушера;
- Консультація хірурга;
- Збалансоване харчування;
- Проносні препарати (призначені лікарем);
- Обстеження.
Інструкція
- Слідкуйте за регулярністю стільця, нормальним вважається щоденний стілець. Його консистенція не повинна бути кашоподібної або у вигляді овечого калу. При порушенні форми і консистенції стільця зверніться із скаргами до свого акушера. Для початку він призначить спеціальну дієту. Адже під час вагітності порушується ферментативна активність і розслабляється гладка мускулатура, що і веде до порушення травлення і проблем зі стільцем. Можливо, вам знадобиться консультація гастроентеролога або хірурга.
- Пройдіть всі призначені лікарем обстеження та дослідження (УЗД органів черевної порожнини, біохімічне дослідження крові, копрологіческое дослідження і аналізи крові і калу на гельмінти). Тільки грунтуючись на даних обстежень, лікар грамотно і без шкоди для вашого здоров’я підбере оптимальну терапію.
- Дотримуйтесь спеціальну дієту і режим прийому їжі. У кишечнику повинно бути як можна більше клітковини, так як вона не перетравлюється, але збільшує обсяг калових мас і розбухає, тим самим сприяючи спорожнення кишечника. Тому включайте в свій щоденний раціон овочі: морква, буряк, огірки, помідори, гарбуз і кабачки, яблука. Корисний хліб грубого помелу. Їжте сухофрукти. Використовуйте для приготування їжі оливкову чи рослинну олію. Кефір та кисломолочні продукти також корисні при запорах.
- Пам’ятайте, що міцний чай, чорну каву і какао, а також шоколад, білий хліб і борошняні продукти, манка і чорниця можуть провокувати запори. Намагайтеся уникати їх вживання.
- Приймайте при здутті живота настої трав: квітів ромашки, насіння кмину або листя м’яти, кропу. Можна приймати активоване вугілля.
- Робіть легкі фізичні вправи (наприклад, спеціальна йога для вагітних). Фізичні вправи сприятимуть посиленню перистальтики кишечника. Уникайте довгого стояння і підняття важких предметів.
Зверніть увагу
Невилікуваний під час вагітності запори згодом можуть привести до утворення геморою.