Як лікувати зубний камінь


 

Зубні відкладення, або як їх ще називають «зубний камінь» — є у 80% людей. Ці відкладення із залишків їжі, епітелію, бактерій і кальцієвих і фосфорних солей. Спочатку на шорсткою частини шийки зуба накопичується м `який наліт, потім на нього осідають тверді вапняні солі. Наліт ущільнюється і охоплює весь зуб в області ясен. Зубний камінь найчастіше виникає на зубах, менше беруть участь у жуванні, тому погіршується їх природне очищення.



Інструкція

  1. Зубний камінь — результат недостатньої гігієни ротової порожнини, а також звички жувати однією стороною щелепи і уникати твердої їжі. Інтенсивні зубні відкладення можуть також спостерігатися при порушеному обміні речовин і деяких захворюваннях внутрішніх органів.


  2. Щоб не допускати появу зубного каменю, потрібно частіше вживати тверду їжу — яблука, свіжу моркву, капусту. Чистити зуби необхідно мінімум два рази в день, так як зубний наліт починає відкладатися на зубах вже через 2 години після їжі.


  3. Пігментовані плями на зубах можна спробувати очистити зубною пастою, припудреною питною содою. Також для цих цілей використовують дерев’яну зубочистку, кінчик якої розминають до стану пензлики, занурюють його в питну соду й акуратно протирають пляма на зубі. Робити це потрібно обережно, щоб не пошкодити ясна. Не можна для відбілювання зубів застосовувати кислоти та інші хімікати.


  4. Зубний камінь може привести до виникнення вогнища запалення ясен, інтоксикації організму і поганого запаху з рота. Лікувати зубний камінь — значить видалити його. Тому для зняття зубних каменів потрібно звернутися до стоматолога. Самостійно прибрати з зубів камені неможливо.


  5. Для видалення зубних каменів потрібно відвідувати стоматолога один раз на півроку. У сучасній стоматології для цього існує безліч технологій.


  6. На першому етапі зубний наліт і камінь видаляють ультразвуком і ручним інструментом. Особливо заточені інструменти, що застосовуються для цих цілей, виключають пошкодження зубної емалі. Корінь зуба обробляється ультразвуком.


  7. На другому етапі чищення проводиться шліфування зубів. Далі — полірування. Для полірування зубів використовуються спеціальні пасти і ультразвукові інструменти з пластиковими гладкими насадками.


  8. Щоб зробити процес видалення зубного нальоту і каменю і безболісним, застосовують місцеву анестезію — знеболюючу блокаду ін’єкціями або обробляють ротову порожнину лідокаіновим спреєм.



 
 
 
 

Статті медичного характеру на Сайті надаються виключно в якості довідкових матеріалів і не вважаються достатньою консультацією, діагностикою або призначеним лікарем методом лікування. Контент Сайту не замінює професійну медичну консультацію, огляд лікаря, діагностику або лікування. Інформація на Сайті не призначена для самостійної постановки діагнозу, призначення медикаментозного чи іншого лікування. При будь-яких обставин Адміністрація або автори зазначених матеріалів не несуть відповідальності за будь-які збитки, що виникли у користувачів в результаті використання таких матеріалів.