Для цього рибалки лосось із середньою вагою 6-8 кг — серйозний суперник, до його ловлі готуються заздалегідь і досить ретельно. Ніщо не повинно перешкоджати вдалою риболовлі, тому кожна дрібниця ретельно продумується.
Інструкція
- Лососі — риби прохідні, вони приходять в річки тільки на нерест, а постійно мешкають в морі або озері. Ловити лосося варто спінінгом, хоча при бажанні можна застосувати ходову донку або ловлю нахлистом (на спеціальні мушки, які насаджуються на гачок).
- Якщо лов спінінгом краще, використовуйте жорстке дворучне вудилище, яке особливо буде доречно в момент витягування риби з води. Котушка вудки повинна має діаметр намотки не менше 90-100 мм, щоб вмістити 100-125 м волосіні діаметром 0,5 мм.
- Найголовніше при лові лосося — це правильний вибір приманки. Вона повинна створювати у воді певні коливання, щоб риба її банально помітила. Практика показує, що краще всього підійде важка коливається приманка. Колір її значення не має, хоча найчастіше влітку і ранньої осені рибалки вибирають приманки з латуні або червоної міді, а взимку і навесні використовуються приманки сріблястого кольору.
- Вибираючи приманку, враховуйте глибину і силу течії річки, в якій збираєтеся рибалити. Покинута поперек течії приманка повинна стосуватися дна нижче його під кутом 45 °.
- Щоб ловити лосося нахлистом, приготуйте міцне дворучне вудилище, наприклад, з колотого бамбука. Довжина вудилища не менше 4,5 м, котушка повинна бути невеликого діаметру і вміщувати не менше 50 м волосіні діаметром 0,5 мм.
- Для лову лосося ходової донкою насадите на гачки № 12-13 невелику купку дощових черв’яків, хоча можна використовувати і шматочки мертвої риби.
- Зверніть особливу увагу на техніку закидання вудилища. Занедбаність проводите обома руками, навантаження розподіліть порівну, допомагайте собі рухами корпусу тіла.
- Темп проводки підберіть під тип використовуваної блешні. Дотримуйтеся середнього темпу. Можна зробити коротку паузу, яку називають ще стрибок. Не зупиняючи обертання котушки, опустіть і відразу підніміть вудилище. Потім зробіть декілька ривків вгору і в сторони. Такий маневр провокує більший поталу, ніж звичайна рівна проводка. Однак стежте за ситуацією, головне, не затягнути паузу і не опустити блешню на дно.
- Після підсічки здійснюйте потяжку, або витягування риби з води. Якщо лосось не великий, до 3 кг, витягувати його нескладно — просто ослабте фрикціон котушки і підтягуйте рибу до себе.
- При виведенні великого лосося зберігайте холоднокровність. Знадобиться істотна фізична сила, щоб зупинити рух великої риби. Руку з вудилищем відведіть якомога далі і чекайте момент, майже вся риба (її тушка) виявиться над подсачком. Тепер опустіть вершинку вудилища і відразу різко підніміть сачок вгору, так, щоб лосось звалився в сітку.
Зверніть увагу
Врахуйте, що лосось після підсічки поводиться непередбачувано. Це залежить від стану ікри і молочка. Наприклад, «білан» кидається вниз за течією, тягнучи за собою досить велику кількість волосіні з котушки і майже безперервно киваючи головою.
Корисні поради
Лососі охоче хапають блешні і штучні приманки, проте відрізняються величезною завзятістю і здатні протистояти рибалці в виведенні (витаскуванні риби з води) після упіймання на вудку.