Великі лящі зазвичай проводять зиму на ямах поблизу багатих кормом ділянок. Коли у них пробуджується апетит (зазвичай це трапляється в період відлиги) лящі найчастіше виходять годуватися на інші ділянки, більш мілководні. Там лящі у ловляться взимку, причому досить успішно. Розглянемо, як можна впіймати ляща за допомогою вудки з кивком.
Інструкція
- Виберіть спочатку собі вудилище по руці, щоб було комфортно ловити і постійно працювати пензлем. Поплавок з блешнею повинен плавно пересуватися по воді. В іншому випадку лящ насторожиться, побачивши нестандартно рухому наживку.
- Кивок слід вибирати особливо ретельно. Найкращі кивки роблять з металевих, металізованих або синтетичних пластин. Його завдання — забезпечувати необхідну частоту, амплітуду коливань і темп блешні. При виборі кивка зверніть увагу на форму: він повинен злегка вигинатися вгору. Тоді під вагою вибраної блешні він прийме горизонтальне або майже горизонтальне положення. Таким чином, кивок буде в конкретному місці прогинатися з оптимальною амплітудою.
- Вибравши вудилище з кивком, подбайте про техніку гри. Коливання повинен задавати хлистік вудилища і ділянка кивка, який до нього примикає. А вершинка останньої ділянки повинна залишатися на місці, здійснюючи лише незначні коливання. Для ляща буде достатньо інтервалу в одну секунду між рухами блешні вгору і вниз.
- Волосінь потрібно брати тонку, щоб вона повністю витягується під вагою блешні. Це забезпечить стабільну гру приманки.
- Для зимового лову ляща використовують мормишки, які хоча б частково нагадують живий водний організм, який характерний для тутешніх водойм. Якщо глибина лову не перевищує 3,5 м, краще користуватися полегшеними свинцевими блешнями. На глибині до 6 м застосовуються зазвичай середні блешні з вольфраму. Відповідно, на глибині понад 6 м лящ ловиться на великі вольфрамові або свинцеві блешні. Колір блешні для ляща повинен бути непомітним (зелений, коричневий, сірий, чорний), щоб приманка сильно не виділялася.
- Техніка лову ляща взимку на мормишку припускає неквапливі і розмірені руху. Амплітуда рухів блешні, а також частота гри не повинні бути високими. Лящ може зреагувати навіть на завмерлу після декількох рухів приманку. Ще він любить, коли приманка порається на рівні грунту, а потім завмирає. Великі лящі часто реагують на блешні, рівномірно піднімаються з дна і з однаковою амплітудою рухів. Часом досить просто рівномірно і повільно піднімати мормишку приблизно на 20-30 см над рівнем грунту. Буває й таке, що лящ реагує на нерухому приманку.