Як ловити на джиг

Як ловити на джиг

Джиг, мабуть, один з найстаріших видів рибою лову, застосовують його в основному в полюванні на хижу рибу, а сама риболовля більше схожа на азартну гру. Про джиговой способі сказано чимало, є навіть наукові праці. Тим не менш, для кожного це вміння індивідуально і певні нюанси повинні визначатися на власному досвіді.

Інструкція

  1. Використовуйте при джиговой ловлі «ступінчасту» тактику: нерівномірна, стрибкоподібна проводка по дну, або в товщі води. У першому випадку використовуйте важкий джиг, у другому — легкий. Найбільш поширений — донний спосіб, тому що він дозволяє ловити в місцях стоянки хижої риби.
  2. Закиньте джиг-приманку приблизно на 100 метрів. Пропустити моменту, коли вантаж опиниться в потрібному місці, неможливо: котушка зупиниться, кінчик вудилища розпрямиться.
  3. Зробивши 3-5 оборотів котушки, вантаж зрушиться з місця. Якщо використовується донний спосіб — приманка повинна пропливти певну відстань уздовж дна, потім знову опуститися. Про що просигналізує вудилище.

    Подібний цикл потрібно повторювати з певною періодичністю, що встановлюється рибалкою.
  4. Набуваючи досвіду в даній ловлі, можна застосовувати різні паузи, зупинки, руху та багато інших цікавих нюансів.
  5. Але необхідно пам’ятати, що хороший результат можливий тільки при правильному підборі приманки, вантаж якої повинен відповідати властивостям води: протягом, різні перешкоди, що ускладнюють «ширяння» приманки в товщі води або по дну. Дуже важливо правильно підібрати товщину волосіні.
  6. Запам’ятайте, що починати рибну ловлю на джиг-приманку слід з дальньої відстані. Краще всього, якщо це буде місце годування хижака — мілководдя, де мешкає велика кількість мальків. Необхідно враховувати і той факт, що хижак тримається в цьому місці тільки в період активності.
  7. При першому закиданні досліджуйте дно або місця товщі води, за якими будете проводити приманку. Крім того, під час дослідження не переставайте «грати» джиг-приманкою в надії на покльовку, яка може відбутися в будь-який момент проводки.
  8. Підсікайте не кожну покльовку. Велика риба, часто, схопивши приманку, залишається в нерухомому стані, в той час як дрібна — шалено рветься, піймавши «здобич».