У мистецтві малюнка існує маса різних жанрів, і одним з жанрів є портрет — зображення реалістичного людського образу. Красивий і достовірний портрет, передає емоції та почуття зображеної людини — це ефектна і складна робота, і ви можете навчитися створювати портрети самостійно. У малюванні портрета необхідно освоїти цілий ряд тонкощів, пов’язаних з технікою зображення різних частин людського обличчя. Крім очей, важливою і виразною частиною обличчя є губи.
Інструкція
- Для початку, щоб правильно зрозуміти, яку форму мають губи, вивчіть анатомічні особливості людського обличчя на прикладі гіпсового зліпка Давида — в ньому добре відображена пластична форма губ людини.
- Для початку спробуйте наносити на папір ескіз тонкими лініями, виправляючи помилки, а потім, уважно розглядаючи натурну модель, потовщує лінії, роблячи форму губ на малюнку більш чіткою.
- Намітьте лінію рота, а потім нанесіть допоміжну середню лінію і прорисуйте половинки губ, середина яких знаходиться на осьовій лінії, що розділяє губи на дві симетричні частини. Для того щоб портрет вийшов достовірним і реалістичним, вам потрібно враховувати форму губ, яка залежить частково від прикусу зубів вашої моделі.
- Якщо прикус нормальний, верхня губа трохи виступає вперед, а горбок верхньої губи йде всередину. Малюючи губи, не забувайте про форму і рельєф носогубних поверхонь, а також площиною нижньої губи, підборіддя і щік — все, що оточує губи людини, і буде оточувати їх на малюнку.
- Після визначення профільної лінії визначте товщину губ і намітьте її дугоподібну форму. На верхній губі прорисуйте невеликий жолобок, що знаходиться рівно в центрі. Нижня губа повинна бути розташована правильно по відношенню до верхньої губи, і складатися з парних овальних м’язів, які створюють її характерну форму.
- Лінії верхньої губи підкресліть сильніше в середній частині, а крайні лінії і куточки рота зробіть напівпрозорими і непомітними. Не торкайтеся при промальовуванні кромок верхньої губи бічних країв, щоб уникнути втрати пластичності та виразності малюнка. Прорисуйте горбок верхньої губи і з’єднайте видиму лінію рота з його основою.
- Не забудьте правильно змоделювати переходи світла й тіні на губах, які повинні бути м’якими і плавними, без різкої штрихування. Світлові рефлекси на затінених фрагментах губ робіть світлими, але не чисто білими. Працюйте з півтонами, формуючи переходи від світлих до темних відтінків.