Навіть така звична нашому оку птах як гусак може стати цікавим об’єктом для малювання. Забарвлення його пір’я дозволить зробити виразне з точки зору графіки зображення.
Вам знадобиться
- Папір;
- Олівець;
- Ластик;
- Туш;
- Перо;
- Кисть.
Інструкція
- Розташуйте аркуш паперу для акварелі горизонтально. Вибирайте папір не дуже фактурну, майже гладку, але при цьому щільну.
- Намітьте межі простору, яке буде займати об’єкт на аркуші. Можна зробити приблизний олівцем контур. Залиште вільний простір над головою гусака, з боків і внизу аркуша.
- Розрахуйте пропорційне співвідношення частин тіла птиці. Для цього в якості одиниці вимірювання можна взяти довжину від верхівки до основи його шиї. Прикладіть олівець до фотографії або, якщо ви малюєте з натури, витягніть руку з олівцем вперед, «наклавши» його на об’єкт перед собою. Зафіксуйте на олівці довжину, яку займають голова і шия, а потім виміряйте, скільки разів це відстань укладається в інших частинах тіла птиці.
- Намалюйте овальне тулуб гусака, його довжина буде в два рази більше обраної одиниці виміру. Ширина цього овалу практично дорівнює (злегка перевищує) відстані від верхівки до тулуба. Намалюйте ноги гусака — вони складають половину цієї відстані. Якщо збільшити довжину лап в півтора рази, ви отримаєте ширину голови гусака від кінчика дзьоба до потилиці.
- Тонкими лініями позначте кордон шкірястою частини дзьоба і намалюйте у верхній частині голови очей птиці. Уточніть форму тулуба, шиї і ніг і зітріть всі допоміжні лінії побудови.
- Розфарбуйте гусака тушшю. Малюнок буде добре виглядати і в чорно-білому, і в кольоровому варіанті. Візьміть чорну і коричневу туш для оперення і червону з помаранчевою для лап і дзьоба.
- Тонким пензликом зафарбуйте дзьоб. Нанесіть основний помаранчевий колір і, поки він не висох, трохи рожевого на кінчик — відтінки повинні змішатися. Зверніть увагу, що у підстави дзьоба помаранчевий більш насичений.
- Рожевим кольором залийте лапи гусака. У затінених місцях додайте трохи блакитний акварелі або розведеної туші.
- Тонкий шар сіро-коричневого відтінку накладіть на голову гусака і на його живіт. Далі пером і тонкої пензлем детально прорисуйте його оперення. Фарбуйте кожне перо окремо. Залишайте незаповненою кольором облямівку пера, що залишився простір заливайте темно-коричневим і відразу ж наносите по центру смужку чорного. У верхній частині пера розмиває барвистий шар, щоб залишився приглушений сірий колір. Наближаючись до самої освітленій частині тулуба гусака (спині), знижуйте насиченість чорного і використовуйте більше коричневого.