Як малювати композицію

Як малювати композицію

Художня композиція означає со-розташування. Щоб художник зміг втілити свій художній задум і досягти найвищої виразності свого твору, він користується спеціальними композиційними принципами. Як же новачкові побудувати композицію пейзажу?

Вам знадобиться

1 Олівець — 2М-4М; 1 лист А2 з папки для акварелі, м’який ластик білого кольору, кисті з натуральною щетиною від № 1 до № 7; фарби акварельні або гуашові.

Інструкція

  1. Кожен художник, щоб висловити ідею твору, зазвичай намагається дотримувати гармонію елементів картини або основи композиції.

    Перш ніж починати малювати картину, виберіть для неї формат. Формат буває прямокутний, квадратний, круглий, овальний, багатокутний, а так само вертикальний і горизонтальний.
  2. Перед початком промальовування деталей картини, враховуйте, що симетрія зробить композицію врівноваженою. Симетричність є каркасом або скелетом картини, на основі якого формується вся композиція. Тобто уявіть рейки, що йдуть вдалину. Це буде маленька точка з поступово розширюються лініями. Всі предмети в межах цього простору будуть виглядати на картині відповідно. Намітьте олівцем сітку роботи, відповідно до якої буде будуватися вся композиція.
  3. У пейзажі, як правило, обов’язково присутня лінія горизонту, яка ділить картину на дві або три нерівні частини. Тобто віддається верховенство неба або ландшафту. Якщо зробите ці частини рівними, вони будуть обидві претендувати на першість у композиції. Всі предмети, зображені вдалині, малюйте меншими за розміром і не настільки яскравими за кольором. Аналогічно предмети, розташовані поблизу, будуть більше, виразніше за формою і яскравіше за кольором.
  4. Почніть з начерку олівцем. Наметове каркасні лінії полотна, прорисуйте найголовніший предмет композиції. Це центральне пляма картини буде в ній домінувати. Воно може бути зображено як на дальньому плані, так і на ближньому, в центрі або з краю.
  5. Решта другорядні предмети намалюйте як доповнення до головного, щоб вони були підпорядковані домінанті або, підпорядковані, один одному підводили погляд до центрального смисловому плямі картини. Це створить відчуття цілісності роботи.
  6. Розфарбовуючи свою картину, враховуйте, що головний фокус картини повинен бути контрастно виділено. Слідкуйте за тим, щоб при поєднанні світлотіней, контрасту і кольору не загубилася цілісність сприйняття композиції картини. Можна зробити висновок, що ознаки композиції — це врівноваженість, цілісність і підпорядкованість другорядних предметів головного.

Зверніть увагу

Художники зазвичай використовують наступний прийом: наближені предмети розфарбовують теплими тонами, а віддалені — холодними.

Корисні поради

Для любителів дуже підходять акварельні та гуашеві фарби. Для своєї картини слід вибрати тільки один вид, так як кожна фарба має свої властивості.