Як малювати полотна


 

Говорячи про полотно, зазвичай мають на увазі картину на полотні. На цій основі можна малювати різними матеріалами, використовуючи безліч технік. Однак у процесі створення полотна існують загальні етапи роботи, які діють незалежно від того, масло ви вибрали або темперу.


Інструкція

  1. Перш ніж ви візьмете кисть в руки, в вашій уяві має з’явитися задум картини. Оскільки він може бути нечітким, мінливим, відразу ж перенесіть його на чернетку. Замалюйте основну суть твору, а потім доведіть ескіз до кінця. Пропрацюйте композицію майбутньої картини. Вирішіть, в якому стилі вона буде виконана, якими матеріалами ви її намалюєте.
  2. В залежності від прийнятих рішень виберіть формат полотна. Якщо ви хочете заощадити час, купите вже натягнутий на підрамник полотно, покритий грунтовкою. Тоді вам не доведеться відволікатися на підготовчі роботи. Сам полотно необхідно закріпити на етюдники або мольберті — поверхня повинна розташовуватися вертикально на рівні ваших очей.
  3. Перенесіть начерк з чернетки на великий формат. Це можна зробити за допомогою олівця, якщо ви плануєте писати покриваність фарби, або вугілля. Вугільні лінії необхідно буде послабити за допомогою ластику-Клячко. Під час побудови малюнка необхідно враховувати основні правила перспективи, композиції, пропорційного співвідношення. Проте залежно від вашого творчого задуму ті чи інші норми можуть бути скасовані або перекручені.
  4. Зробіть подмалевок для картини. Він виконується гризайль — одним кольором фарби, розведеним водою або білилами. Цим відтінком потрібно позначити розподіл світла на картині — намітити тіні і півтіні.
  5. Коли подмалевок висохне, можна приступати до основної роботи кольором. При цьому важливо правильно вибрати інструменти для кожного матеріалу. Так, темперні фарби наносять за допомогою тонких колонкових або синтетичних пензликів. Для акрилу підійдуть кисті будь-якого розміру і форми. Якщо ви пишете розведеної до стану акварелі фарбою, використовуйте м’які білячі пензлики. Густий акрил легше буде розподіляти жорсткою щетиною або синтетикою. Для масла також необхідні жорсткі кисті. Однак синтетичні не підійдуть, краще вибрати свинячу щетину. Крім того, у створенні полотен маслом можуть стати в нагоді мастихіни.
  6. Спосіб нанесення фарб на полотно залежить від обраного вами стилю, інструментів, фарби. Ви можете вивчити традиційну техніку або створити свою — головне, щоб результат вас влаштовував.