Декоративні миші все частіше зустрічаються в квартирах як домашніх улюбленців. Це забавні тварини. Вони активні, добре грають, рухаються. Багато мишки володіють власним характером. Їх можна брати на руки … Існує багато видів декоративних мишей, але догляд за всіма приблизно однаковий.
Вам знадобиться
- Дротяна клітка для гризунів з високим піддоном або акваріум;
- Лампи;
- Кімнатний термометр і гігрометр;
- Тирса;
- Іграшки для мишей;
- Напувалка та годівниці;
- Спеціалізований корм для гризунів.
Інструкція
- Догляд за пахвами досить простий. Головна незручність це сильний специфічний запах. Ретельна і регулярне прибирання, дозволить позбутися цього недоліку.
- Мишки добре живуть в скляних акваріумах або звичайних дротяних клітках. Головна умова це відповідні температура і вологість. Намагайтеся не допускати різких перепадів температури. Підтримуйте вологість на рівні 50-60% і температуру на рівні 20 градусів. Мишки можуть переносити і більш низьку температуру. При цьому вони будуть більшими й з густою шерстю. Висока температура впливає на стан мишей негативно, гризуни дрібнішають, у них стає рідше і слабкіше шерсть.
- Приміщення в якому містяться миші, має добре провітрюватися, не допускайте застою повітря. Особливо це стосується змісту мишок у скляних ємностях, типу великого акваріума. Не допускайте протягів. Врахуйте що велика колонія тварин створює особливий мікроклімат, з більш високою температурою і вологість. Контролюйте ці показники особливо ретельно. Терморегуляція організму мишки недосконала, тому сильна спека чи надмірний холод можуть привести до загибелі вашого вихованця.
- Миші воліють зміст при хорошому освітленні. Світло звичайних ламп може повністю замінити сонячний. Не ставте клітку з мишами на пряме сонячне світло.
- Обов’язково встановіть всередині клітини будиночок, в якому тварини будуть спати. Крім цього щоб ваші мишки активно рухалися, встановіть всередині клітини кілька рівнів, драбинки, колесо, в якому миші зможуть бігати, можна встановити товсту гілку, по якій гризуни із задоволенням лазять. У зоомагазинах, як правило, продають готові клітини для гризунів з усіма необхідними аксесуарами.
- Прибирання клітки проводите щодня. Видаляйте з піддонів сміття, послід і залишки їжі, Міняйте воду. Один раз в три-чотири дні мийте поїлку і годівниці. Раз на тиждень проводите генеральне прибирання клітки. Це допоможе вам захистити своїх вихованців від зараження інфекційними захворюваннями.
Під час генерального прибирання пересадите мишей під тимчасовий притулок. Повністю видаліть з клітки підстилку, вийміть і вимийте з дезінфікуючим засобом всі аксесуари, ретельно промийте стінки і прути клітки. Після використання дезінфікуючого засобу промийте все чистою водою і дайте добре висохнути протягом одного-двох годин. Після цього помістіть аксесуари на місце, постеліть свіжу підстилку і поверніть мишей на місце.
У якості підстилки краще використовувати тирсу, або спеціальні килимки з спіненого матеріалу, такі килимки можна придбати в зоомагазині. - В якості харчування використовуйте спеціальні суміші для гризунів, які продаються в зоомагазинах. У них міститься весь необхідний набір мікроелементів, поживних речовин і вітамінів, необхідний для нормальної життєдіяльності вашого вихованця. Овочі, фрукти можна давати тільки в якості додаткового частування. Необхідності у такому прикорму немає.