Як мити кошеня

Як мити кошеня

Зазвичай кішки самостійно стежать за своєю чистотою, а маленьких кошенят вилизує мати. Але часом трапляються такі несподіванки, коли кошеня доводиться обов’язково мити. Ці маленькі непосиди примудряються влізти в бруд чи фарбу, вимазатися цілком в їжі або відходах.

Вам знадобиться

- Спеціальні миючі засоби для кошенят
- Махрові рушники
- Ківш

Інструкція

  1. Представники сімейства котячих не надто шанують водні процедури, тому потрібно правильно мити кошеня, щоб не налякати його й не нашкодити його організму.
  2. У першу чергу перед купанням потрібно подбати про очі і вушках кошеня. Щоб уникнути роздратування очей від потрапила мильної води або піни, перед купанням потрібно закапати в них очні краплі. Вушка можна заткнути ватяними тампонами, які допоможуть запобігти попадання всередину води.
  3. Для купання кошенят потрібно використовувати спеціальний шампунь. У нього знижений піноутворення і більш низький рівень кислотності.
  4. Підготуйте ємність з водою для купання кошеня і ємність з водою, якою будете змивати мильну воду. Налийте в ємність для купання води стільки, щоб вона доходила стоїть кошеняті трохи нижче грудей. На дно ємності покладіть махровий рушник, стоячи на ньому, тварина буде відчувати себе більш комфортно.
  5. Вода для миття кошеняти повинна бути приблизно 39оС, а для ополіскування трохи прохолодніше.
  6. Візьміть кошеня однією рукою за передні лапи, а інший за задні і акуратно поставте у воду. Дайте тварині трохи звикнути до води і відпустіть.
  7. Шампунь не можна наливати безпосередньо на шерсть тварини. Миючий засіб спочатку налийте і розподіліть на долоні. Потім рукою намильте шерсть кошеня і злегка помасажуйте шкурку. Правильно мити кошеня потрібно, намилюючи у напрямку росту вовни.
  8. Під час миття спокійним і лагідним голосом розмовляйте з твариною, це допоможе йому трохи заспокоїтися.
  9. Після намилювання візьміть кошеняти однією рукою, а інший обливайте його чистою водою. Особливу увагу приділіть животику і місць під лапками — часто вони залишаються, промиті недостатньо.
  10. Коли мильна вода буде змита, проведіть рукою по шерсті тварин, як би віджимаючи воду.
  11. Загорніть кошеня у рушник і почекайте, поки воно вбере вологу. Досушити кошеня самостійно.