Як мити новонароджених

Як мити новонароджених

Купання немовляти вважається однією з найприємніших обов’язків новоспечених батьків. Але для того щоб купання малюка пройшло гладко, необхідно заздалегідь до нього підготуватися. Якщо ви ще не вмієте правильно мити новонароджених, запам’ятайте кілька порад, які допоможуть вам справитися з цією поки ще нової для вас завданням.

Інструкція

- Мити новонароджених необхідно в спеціальних ванночках, бажано не дуже великих, так як малюків лякають великі простори. Сьогодні у продажу можна знайти спеціальні ванночки для купання немовлят, причому багато з них зроблені таким чином, щоб малюку було комфортно знаходитися всередині. Такі ванночки анатомічної форми не дозволяють дитині зісковзнути на дно завдяки спеціальній опорі під спинкою, а це значить, що голова новонародженого завжди буде знаходитися над водою, а процес купання стане безпечнішим.

- Купати новонародженого можна в перший же день після повернення додому з пологового будинку (якщо щеплення від туберкульозу була зроблена в день виписки — то через день після неї). Після купання необхідно видаляти залишки води з пупка — найзручніше це робити ватяними паличками.

- Щоб дитина не вередував, намагайтеся купати його щодня в один і той же час. Діти швидко звикають до того, що в певний час доводиться купатися, і не так гостро реагують на процедуру.

- Не забувайте вимірювати температуру води у ванні перед купанням. Всі лазневі процедури для новонароджених необхідно проводити в теплому приміщенні, температура повітря в якому не опускається нижче 24-26 градусів. Рекомендовано температура води ля купання немовлят коливається в межах 36-39 градусів.

- Для купання знадобиться м’який рушник і дитяча мочалка з махрової тканини. Щоб шампунь, стікаючи з голови, не потрапляв дитині у вуха і очі, можна скористатися спеціальним козирком.

- Якщо дитина боїться купатися або вередує, спробуйте запропонувати йому різні іграшки для купання. Тоді дитина не занудьгує, сидячи у ванні, і буде сприймати купання як різновид гри.

- Щоб у дитини не розвинулася алергія, користуйтеся під час купання тільки спеціальним дитячим милом. До трьох місяців дітей не слід купати з використанням шампунів, пінки для ванн або парфумерних засобів. Після того, як дитина викуповував, його необхідно витерти. Процес витирання повинен бути акуратним, оскільки шкіра дитини є дуже вразливою. У той же час осушити шкіру необхідно ретельно, оскільки підвищена вологість часто стає причиною розвитку шкірних захворювань. Пупкову ранку після купань необхідно обробляти перекисом водню.