Як можна пробачити зраду


 

Вступаючи в шлюб, чоловік і жінка клянуться один одному в любові і вірності. На жаль, ні одна сімейна пара, навіть, здавалося б, найміцніша і благополучна, не застрахована від зради. Наприклад, дружина раптово дізнається, що у чоловіка є коханка. Перша і найбільша природна реакція — потрясіння, сльози, гнів. Деякі жінки в подібній ситуації відразу ж подають на розлучення. Але є дружини, які не поспішають з таким категоричним рішенням, коливаються, думають, а чи не спробувати зберегти сім’ю.



Інструкція

  1. «Не судіть, та не судимі будете самі». Якщо жінка, наприклад, віруюча християнка, вона може переконати себе пробачити чоловіка таким чином. По-перше, вінчаючись в церкви, подружжя давали клятву бути разом у радості і в горі незважаючи ні на які випробування, «поки смерть не розлучить». Зраду чоловіка цілком можна уявити, як випробування, послане для перевірки фортеці їх любові і шлюбних уз. По-друге, християнська релігія вчить бути терплячим і поблажливим до ближнього свого, прощати його недоліки, помилки і навіть образи, завдані вам. Словом, «Господь терпів, і нам велів!»
  2. «Але він же не залишився у неї, значить, я краще». Хороший і ефективний спосіб прощення — звалити всю (або майже всю) вину на розлучницю. Дружина цілком може переконати себе такими доводами: що поробиш, чоловік не залізний, жива людина, з плоті і крові. Напевно ця безсоромна сама його спокушала, ось він і не встояв. Головне — не кинув сім’ю, не пішов до іншої жінки. Значить, як і раніше любить дружину, для нього вона найкраща.
  3. «Напевно, я теж винна». Абсолютно безпрограшний спосіб — поглянути на свою поведінку з боку. У переважній більшості випадків дружині знайдеться, за що собі дорікнути. Адже дуже рідко буває, що в зраді винна тільки одна сторона. Вселивши собі, що в те, що трапилося є і її частка провини (нехай навіть невелика), дружина легко прийде до логічного висновку: тоді слід проявити великодушність і пробачити. А на майбутнє треба зробити всі необхідні висновки, внести корективи у поведінку.
  4. «Як же дітям без батька?» Це дуже сильний аргумент, якщо в сім’ї є малолітні діти. Але, зрозуміло, він не повинен розглядатися як вирішальний, якщо, поряд зі зрадою, чоловік вів асоціальний спосіб життя, наприклад, зловживав алкоголем або наркотиками, застосовував фізичне насильство до дружини і дітей. Чому може навчити дітей такий батько? В цьому випадку краще скоріше розлучитися.

Корисні поради

Є ще цілий ряд доводів, прислухавшись до яких, дружина зможе переконати себе пробачити зраду чоловіка. Головне, щоб прощення було щирим, від усього серця. І, звичайно ж, постарайтеся врахувати всі фактори, які сприяли зраді і виключіть їх в майбутньому.