Смачно поїсти люблять багато хто, а в свята переїдання стає практично нормою. Розплачуються не вміють стримувати свій апетит люди поганим самопочуттям, сонливістю і зайвою вагою. Не переїдати на святах допоможуть невеликі хитрощі.
Інструкція
- Перед застіллям випийте пару склянок води. Вона наповнить шлунок і погасить сильний апетит. Трохи води не зашкодить і після кожної чарки спиртного — алкоголь зневоднює організм, що є однією з причин похмілля.
- Наповніть свою тарілку овочевими салатами і почніть свою трапезу з них. Клітковина дасть вам відчуття насичення без зайвих калорій і посприяє гарному травленню. Калорійні страви пробуйте потроху, щоб не перевантажити шлунково-кишковий тракт. Перевагу віддавайте рибі, пісному м’ясу і морепродуктів, а хліб і картоплю залиште на будні.
- Ретельно пережовуйте їжу. Чим довше ви будете жувати, тим менше з’їсте до того, як надійде сигнал насичення, але ж він і так запізнюється на 10-20 хвилин. Прислухайтеся до себе, щоб не пропустити його. Не зловживайте алкоголем — він притупляє відчуття насичення.
- Щоб не стимулювати зайвий раз апетит, при приготуванні страв не користуйтеся спеціями — вони дратують смакові рецептори і сприяють переїдання. Зате томати, завдяки вмісту в них магнію та калію, нормалізують апетит.
- Допоможіть своєму організму не переїдати за допомогою ароматерапії. Ефірні масла ромашки, лаванди, герані, іланг-іланг і пачулі пригнічують апетит, у той час як аромати лимона, мандарина, апельсина, абрикоса і персика збуджують його.
- Дотримуйтеся здорового способу життя. Свята — це не привід вдаватися до обжерливості і ліні. Більше рухайтеся: в новорічні канікули — катайтеся на лижах або ковзанах, в травневі — працюйте в саду, гуляйте.
Корисні поради
Але якщо, незважаючи на всі рекомендації і гіркий досвід, ви переїли — не корите себе. Почуття провини може привести до того, що ви почнете «заїдати» стрес і видужаєте ще більше. Не намагайтеся голодувати на наступний день після застілля — від цього не буде пуття. Краще дотримуйтеся «золотої середини» за столом.