Як набрати досвід

Як набрати досвід

У новачків бувають проблеми з влаштуванням на роботу без досвіду. У такій ситуації треба просто йти працювати. Що краще — на хорошу посаду в не дуже солідну фірму з низькою оплатою або на нижчу посаду в досить солідну фірму? Все залежить від подальших цілей.

Інструкція

  1. Визначте, чого ви хочете. Забудьте зараз про те, що у вас немає потрібного досвіду чи освіти. Просто помрійте — де і ким вам хотілося б працювати? Прямо зараз прийміть рішення. Навіть якщо не впевнені точно в своєму виборі, все одно на чомусь треба зупинитися, інакше можна сумніватися роками.
  2. Ідіть працювати в обрану сферу. Якщо ви точно знаєте, ким хочете бути, але вас не беруть через брак досвіду, попросіться на практику. Вступите до кого-небудь у підмайстри. Якщо треба, працюйте безкоштовно, але попросіть рекомендацію.

    Якщо безкоштовно працювати немає можливості, тоді просто влаштовуйтеся в гарну компанію. Навіть якщо вас візьмуть двірником, погоджуйтеся. У солідних фірмах періодично відкриваються нові напрямки, завжди потрібні люди. Якщо добре себе зарекомендуєте себе як відповідальний, дисциплінований співробітник (якщо не будете спізнюватися на роботу), вам дадуть можливість проявити себе і отримати підвищення.
  3. Опрацюйте в одній організації не менше року. По-перше, рік роботи — це вже стаж. По-друге, протягом цього терміну намагайтеся спілкуватися із співробітниками компанії. Задавайте більше питань. Подружіться з відділом кадрів. Дайте зрозуміти, що ви — молодий і дуже перспективний товариш. Будьте енергійним. Швидко виконуйте свою роботу і заглядайте в інші відділи компанії. Надавайте людям послуги, допомагайте в чомусь. З’явиться вакансія — про вас згадають.
  4. Пройдіть тренінги та семінари. Поки будете працювати і отримувати перший досвід, займайтеся самоосвітою. Читайте більше книг. Ходіть на тренінги, отримуйте більше різних сертифікатів. І не забувайте ділитися цими новинами з відділом кадрів та іншими співробітниками. Нехай знають, що ви не мають наміру довго затримуватися на нижчій посаді.
  5. Досягніть підвищення. Не соромтеся — питайте, чи буде у вас така можливість. Що потрібно для цього зробити? Ставтеся до можливих варіантів з радістю і ентузіазмом. Навіть якщо це невелике підвищення, розглядайте його як чергову сходинку вгору.

Зверніть увагу

Якщо довго працювати на низькій посаді, можна до цього звикнути. Не впадайте в таке небезпечне стан, не дайте собі заснути. Для цього мотивуйте себе читанням хороших книг з успіху. Будете прагнути вгору — можливість рано чи пізно з’явиться. Так буває у всіх.

Корисні поради

Намагайтеся працювати поруч з досвідченішим колегою. Вбирайте всі його знання і навички. Спостерігайте, що і як він робить. Запитуйте, як цьому навчитися.