Планка в’язаного виробу може стати не тільки функціональним, але і важливим декоративним елементом. Її можна пов’язати окремо і пришити до готової одязі. Часто ця деталь виконується як продовження основної роботи по краю горловини або полички. Це відповідальний момент — адже якщо набраних петель виявиться занадто багато, планка піде некрасивими збірками; при недостатньому ж їх кількості полотно буде стягнутим. Для хорошого результату важливо зробити точні розрахунки в’язання.
Вам знадобиться
- Дві прямі спиці;
- Пряжа;
- Кравецький метр;
- Нитка контрастного кольору або маркери для в’язання;
- Допоміжна нитка;
- Праска;
- Штопальна голка.
Інструкція
- Перед тим як набрати петлі для планки, рекомендується виконати пробний зразок роботи обраним візерунком. Вам необхідно співвіднесіть отриману щільність в’язання з основним полотном, а також виміряти кравецьким метром довжину набірного краю. Розрахуйте кількість петель, потрібне для планки. Припустимо, їх 60.
- Розділіть кромку на кілька однакових ділянок і відзначте їх межі нитками контрастного кольору або спеціальними кільцями-маркерами.
- Вимірюйте петель, які доведеться набрати в кожному відрізку кромки. Для цього розділіть загальне число петель (тут — 60) на отримане число відрізків (наприклад, на 3). 60:3 = 20 петель на кожній дільниці.
- Набирайте петлі для одношарової планки по лицьовій стороні в’язаного полотна. Для цього захопили перший кромочную петлю за обидві нитки і вивяжіте з неї першу петлю планки.
- Робіть другу петлю деталі з наступною кромочной таким же чином, як і першу. Однак для отримання третього петлі планки вам необхідно ввести робочу спицю лише за одну частку тієї ж петельки, з якої була провязани друга петля. Цей прийом називають «три петлі з двох».
- Спробуйте виконати петлі планки з протягань між петлями нижчестоящого ряду. У цьому випадку вам потрібно набрати меншу кількість дужок, ніж є поперечних ниток в складальному краю. Рекомендується працювати в такій послідовності: вивяжіте три петлі з трьох протяжок, четверту ж пропустіть.
- Потренуйтеся у виконанні двошаровою планки (наприклад, для застібки кофти). Для цього наберіть петлі з вивороту вироби та зв’яжіть деталь (при цьому необхідну ширину планки помножте на два). Останні три ряди в’яжіть з допоміжною ниткою.
- Обережно видаліть додаткову нитку і отгладьте останній (відкритий) ряд петель для їх кращої фіксації. Пришийте передню частину деталі до «особі» одягу кеттельні швом.
- Робіть планку по вирізу горловини, набираючи на горизонтальній ділянці кромки по одній петлі з кожної петельки попереднього ряду. На скосі полотна орієнтуйтеся вже не на кількість нижчестоящих петель, а на ряди в’язання.
Зверніть увагу
При наборі петель для планки по кромці на полотні з’являються невеликі отвори. Щоб цього не сталося, під час виконання основного вироби пров’язуйте все кромочні петлі.