Як надіслати запит в архів

Як надіслати запит в архів

Вам потрібно уточнити дані по своєму трудовому стажу? Або ви складаєте родовід своєї родини? Словом, вам потрібна інформація з архіву. А раз вона потрібна, її слід запросити. Якщо точної інформації про місце подій у вас немає, припустимо, ви розслідуєте долю давно померлого родича, життєвий шлях якого вам досконально не відомий, надішліть запит в Росархів — Федеральне архівне агентство. Але якщо географія пошуку вам зрозуміла, направляти запит краще в архів того регіону, в якому відбувалися цікавлять вас події.

Вам знадобиться

- Папір;
- Ручка;
- Поштовий конверт;
- Комп’ютер;
- Інтернет-підключення.

Інструкція

  1. Складіть заяву-запит у вільній формі, але обов’язково вкажіть в ньому:

    - Ваші ПІБ, повну поштову адресу, контактний телефон та e-mail;

    - Тематику запиту, а також період часу, до якого належить цікавить вас;

    - Всі факти, які ви знаєте по темі запиту, викладені чітко і зрозуміло, з використанням виключно нормативної лексики;

    - Форму і способи отримання відповіді (звичайна пошта, e-mail);

    - Вказівка, куди ви вже зверталися з цього питання (якщо таке було).
  2. Відішліть запит в потрібний вам регіональний архів Поштою Росії рекомендованим листом з повідомленням про вручення, або електронною поштою. Контактні адреси та телефони регіональних архівів ви можете, при необхідності, уточнити на сайті Федерального архівного агентства (Росархіву). На сайті також є спеціальна форма для направлення запитів безпосередньо в сам Росархів.
  3. Чекайте відповіді на свій запит. Який-небудь відповідь на соціально-правові запити повинен піти, максимум, через 30 днів після реєстрації вашої заяви. Якщо строк виконання вашого запиту буде збільшений, архівні працівники повинні будуть вас про це сповістити.
  4. Повторіть свій запит, якщо ніякої реакції протягом 30-ти днів не було. Можливо, ваша заява просто загубилося. Якщо жодної відповіді так і не надійшло, запросите в органі управління архівною справою потрібного вам регіону, чому ваше звернення залишилося без уваги.
  5. Майте на увазі, що архів може вам відмовити у наданні відомостей. Але навіть у цьому випадку протягом 15-ти днів архівні працівники повинні надіслати вам мотивовану відмову у письмовому вигляді.
  6. Оскаржуйте цю відмову, якщо вважаєте за його неправомірним, подавши заяву керівнику Росархіву, до Міністерства культури РФ, або в суд. До заяви обов’язково додайте копію відмови.

Зверніть увагу

За соціально-правовим запитам інформація з Росархіву надається безкоштовно. До таких відносяться запитам довідки, що підтверджують трудовий стаж, службу в армії, здобуття освіти, наявність нагород, соціальних пільг і т.п. Запити тематичні та генеалогічні обробляються на платній основі. Також за гроші обробляються термінові запити і надається повторна інформація з архіву, якщо початковий відповідь була вами загублений.