Паперові шпалери до цих пір залишаються популярними завдяки різноманіттю забарвлень, екологічності та доступною ціною. Щоб обклеїти ними приміщення, необхідно знати послідовність і деякі особливості цього процесу.
Вам знадобиться
- Рулетка або метрова лінійка;
- Трикутник;
- Олівець;
- Схил;
- Крейда;
- Ножиці;
- Губка;
- Канцелярський ніж;
- Малярська кисть (макловиця) або валик;
- Суха і чиста тканина (ганчірка);
- Шпалерний клей;
- Шпалери.
Інструкція
- У першу чергу виміряйте метром або рулеткою висоту стін, які збираєтеся обклеювати шпалерами, від карниза до плінтуса.
- Обріжте бічні кромки на рулоні шпалер по точно позначених лініях. Щільні шпалери клеяться впритул, тому обріжте крайку з двох сторін. Якщо шпалери тонкі і доведеться клеїти їх внахлест, обрізайте тільки сторону, яка буде перекривати шов, тобто клеїтися на необрізану кромку попереднього листа.
- Розріжте рулон шпалер на полотнища довжиною, рівною висоті стіни з запасом 10см (якщо шпалери з дрібним малюнком), попередньо відкреслити лінію розрізу за допомогою трикутника. Якщо на шпалери завдано великий малюнок, розріжте їх, враховуючи його суміщення на кожному полотнище. Відходи в цьому випадку будуть більше (приблизно 25см).
- Нанесіть вертикальну лінію на стіні, відступивши від кута на відстань ширини полотнища одного + 10-15см. Лінію відбийте в декількох місцях стіни, використовуючи схил з прив’язаним, натертим крейдою, шнуром. Робиться це для того, щоб наклеювати полотнища шпалер строго по вертикалі, не спотворюючи малюнок.
- Намажте шпалерним клеєм, попередньо підготовленим, відповідно до інструкції на упаковці, одне полотнище шпалер. Слідкуйте, щоб не залишалися пропуски і ретельно змастіть краю. Складіть полотнище навпіл, поєднавши верхній і нижній зрізи, і залиште ненадовго. Якщо шпалери тонкі, то відкладіть їх на той час, поки ви намазуєте клей на ділянку стіни. Товсті шпалери залиште на більш тривалий час, щоб вони добре промокли.
- Нанесіть клей на стіну (на ширину трохи більше одного полотнища). Використовуйте для цього спеціальну кисть (макловиця) або валик.
- Зручніше наклеювати шпалери удвох, якщо ж помічників немає, поступите таким чином. Візьміть намазане полотнище двома руками і перенесіть до стіни. Звільніть верхню кромку, поступово розділяючи складене навпіл полотнище, і вставте її з краєм карниза або лінією верхнього відбиття, зазначеної на стіні заздалегідь. Бічну сторону сумістите з першої проведеної вертикальної лінією, не забуваючи про суміщення малюнка.
- Вирівнявши і приклеївши полотнище зверху, візьміть велику щітку або чисту ганчірку і розгладжуйте його від середини до країв, щоб воно добре приклеїлося по всій поверхні. Виступив з боків клей, одразу ж видалите вологою губкою.
- Наступний лист тонких шпалер наклеюйте з напуском кромки в бік вікна таким чином, щоб верхня кромка шпалер лежала точно уздовж відбитої раніше лінії, а обрізана збоку, перекривала залишилася кромку першого полотнища. Товсті шпалери наклеюйте, поєднуючи з боків встик.
- У кутку кімнати, останнє полотнище шпалер розріжте уздовж так, щоб воно перекривало кут на 3-4 см. Частина полотнища, накриває кут, надріжте в декількох місцях, щоб уникнути появи на шпалерах складок. Наступне полотнище наклеюйте від кута, поєднуючи лінії верхньої та вертикальної відбиттів.
- Обклеївши все приміщення і дочекавшись повного висихання шпалер, обріжте надлишки знизу гострим канцелярським ножем.
Зверніть увагу Зверніть увагу
Якщо шпалери наклеюють внахлест, то процес завжди починають від вікна, щоб стики були менш помітні надалі.