Як наклеїти вінілову плівку

Як наклеїти вінілову плівку

Самоклеющуюся вінілову плівку (з полівінілхлориду, або ПВХ) досить часто використовують як матеріал для домашнього косметичного ремонту. Це дуже практичний матеріал — він вологостійкий і зносостійкий, що дозволяє використовувати його в місцях з підвищеною вологістю. Обклеївши стіни плівкою ПВХ, можна надовго забути про ремонт. Однак важливо працювати з цим матеріалом правильно, щоб на обробленій поверхні стіни не було некрасивих шорсткостей і міхурів, а вінілові смуги не відходили одне від одного.

Вам знадобиться

- Плівка ПВХ;
- Наждачний папір;
- Ганчір’я;
- Губка;
- Шпаклівка;
- Шпатель;
- Валик;
- Масляна фарба;
- Штукатурка (за потребою);
- Схил;
- Вода і миючий засіб;
- Схил;
- Ножиці (варіанти: ніж або лезо бритви).

Інструкція

  1. Переконайтеся, що поверхня стіни, на яку ви збираєтеся наклеїти вінілову плівку, абсолютно рівна. Це досить підступний матеріал, і навіть невеликі шорсткості під ним будуть прекрасно позначені. При наявності горбів на стіні її доведеться вирівняти і накласти новий шар штукатурки. Якщо ж поверхня в нормальному стані, просто видаліть з неї старе декоративне покриття (шпалери, фарбу і т.д.) і отмойте від жиру та інших забруднень.
  2. Пройдіться по стіні наждачним папером і накладіть шар шпаклівки. Потім рекомендується загрунтувати вирівняну поверхню будь олійною фарбою, обов’язково рідкою. Після виконаних процедур дайте стіні повністю висохнути.
  3. Приготуйте рулони з вінілової плівкою — їх необхідно попередньо потримати в сухому приміщенні при температурі близько 18 градусів. Через 2 дні матеріал можна використовувати для обклеювання стін. Розкотіть рулон на підлозі та зробіть викрійку полотнища. Потім зробіть дуже акуратний надріз гострим лезом бритви, спеціальним ножем, або ж ножицями. Не забудьте залишити невеликі припуски для того, щоб потім підігнати полівінілхлоридну плівку до плінтуса. Нарізавши потрібну кількість полотнищ, складіть їх одне на інше виворітного стороною вверх.
  4. Видаліть захисний шар на вивороті вінілової плівки (тільки у верхній частині розрізаної смуги!). Уточнивши вертикаль за допомогою схилу, починайте приклеювати по позначеній лінії плівку зі стелі до підлоги. Акуратно розгладжуйте смугу вінілу ганчір’ям, рухами зверху вниз і від центру вліво і вправо. Уважно стежте за тим, щоб не утворювалося бульбашок! Приклеївши плівку приблизно на метр в дину, ще раз уточніть схилом, чи рівно вона висить. Потім зніміть залишився захисний шар і докл полотнище.
  5. Кладіть наступну смугу вінілової плівки до попередньої внахлест (приблизно сантиметр). Кромка повинна лягати в бік вікна, щоб стики не занадто впадали в очі. Зверніть увагу на те, щоб стик не внутрішніх кутах був з нахлестом не менше 2 см. місця з’єднання двох вінілових полотнищ необхідно якомога щільніше притискувати одне до іншого і гарненько вирівнювати. Якщо Ви помітили на приклеєною смузі вінілової плівки бульбашки — видаліть її та зробіть все заново. Щоб ваша робота була вдалою, підтримуйте в приміщенні температуру повітря від +15 до +18 градусів.