Як накреслити диметром

Як накреслити диметром

Зображення предмета на кресленні має давати повне уявлення про його форму і конструкторських особливостях і може бути виконано за допомогою прямокутного проеціювання, лінійної перспективи і аксонометричній проекції.

Інструкція

  1. Пам’ятайте, що диметром є одним з видів аксонометричній проекції предмета, при якому зображення жорстко прив’язують до натуральної системі координат Oxyz. Діметрій характеризується тим, що два коефіцієнти спотворення по осях між собою рівні і відмінні від третього. Діметрій буває прямокутної і фронтальним.
  2. При прямокутної диметром вісь z розташована вертикально, вісь х утворює з горизонтальною лінією кут 7011 `, а кут y — 410 25`. Наведений коефіцієнт спотворення по осі у застосовується ky = 0,5 (реальний 0,47), kx = kz = 1 (реальні 0,94). ГОСТ 2.317-69 рекомендує користуватися тільки наведеними коефіцієнтами при побудові зображень у прямокутної діметріческой проекції.
  3. При фронтальній діметріческой проекції коефіцієнт спотворення по осі у дорівнює 0,5, а по осях х і z дорівнює 1. Кут нахилу осі у може бути 300 і 450.
  4. Щоб накреслити прямокутну діметріческую проекцію, відзначте на кресленні вертикальну вісь Оz. Для побудови осі х зобразите на кресленні прямокутник з катетами 1 і 8 одиниць, вершиною якого є точка О. Гіпотенуза прямокутника стане віссю х, яка відхиляється від горизонту на кут 7011 `. Для побудови осі у також зобразите прямокутний трикутник з вершиною в точці О. Величина катетів в даному випадку 7 і 8 одиниць. Отримана гіпотенуза буде віссю у, відхиляється від горизонту на кут 410 25 `.
  5. Послідовно вимірюйте величини видимих ​​ліній предмету і переносите їх на креслення, не забуваючи множити довжину лінії, що розташовується по осі у, на спотворює коефіцієнт 0,5.
  6. При побудові діметріческой проекції розмір предмета виходить збільшеним у 1,06 разів. При цьому зображення кола проектуються в еліпс в координатних площинах хОу і УО з більшою віссю, рівної 1.06d, де d — діаметр проецируемой кола. Мала вісь еліпса дорівнює 0.35 d.

Зверніть увагу

У багатьох галузях промисловості використовуються креслення. Правила зображення предметів і оформлення креслень регламентуються «Єдиної системою конструкторської документації» (ЄСКД).