Як накреслити рамку

Як накреслити рамку

Грамотне оформлення креслень необхідно для зручності їх перегляду і читання. Будь-який проект повинен бути накреслений згідно з вимогами, викладеними в єдиній системі конструкторської документації.

Інструкція

  1. Виберіть формат, на якому буде виконуватися креслення. Зазвичай в інженерній графіці, кресленні або на підприємстві використовуються формати А1, А2, А3 і А4. Існують також нестандартні формати, наприклад А4х3, який за величиною дорівнює трьом форматам А4, розташованим вертикально.
  2. Розташуйте лист горизонтально. Якщо рамка виконується на форматі А4, то лист слід розташовувати вертикально.
  3. Накресліть кордону рамки. Для цього відступіть від лівого краю аркуша 20 мм, від нижнього, верхнього і правого краю — по 5 мм, і прочертите чотири лінії. Зверніть увагу, що рамка викреслюється суцільними основними лініями. Товщина ліній рамки в деяких випадках трохи більше товщини ліній, якими виконується креслення. Якщо ви креслите рамку на комп’ютері, то товщину лінії можна задати в програмі. Лінії рамки будуть відображатися обраним вами кольором.
  4. Виконуючи креслення рамки за допомогою олівця та паперу, правильно підберіть олівець. Для роботи вам, швидше за все, буде потрібно кілька олівців різної твердості. Лінія, накреслена олівцем із занадто м’яким грифелем, виглядає яскраво, але легко змащується при дотику. Олівець із занадто твердим стрижнем буде різати папір. Тому краще вибрати золоту середину, наприклад, твердо-м’який або м’який грифель. На таких олівцях вітчизняного виробництва пишуть букви ТМ або М (твердо-м’який або м’який), на імпортних аналогах стоятимуть латинські літери HB і B відповідно. Не зайвою буде і правильна заточка олівців.
  5. Викреслити основний напис. Вона виглядає як невелика таблиця у правому нижньому куті листа. Основний напис має розміри 185х55 мм і складається з декількох граф з підписами. При роботі керуйтеся вимогами ГОСТ 2.104-68. У ньому вказані точні розміри кожної графи.
  6. Доповніть креслення рамки кількома додатковими графами. Одна з них розташована у верхньому лівому куті аркуша. У цій графі дублюється позначення документа, вказане в основному написі і повернене на 180 °. Зазвичай ця графа має розміри 70х14 мм. Також уздовж лівого боку аркуша необхідно накреслити додаткові графи, які будуть заповнюватися відділом технічної документації.
  7. Заповніть графи основного напису тією інформацією, яку ви вже знаєте про проект. Це може бути назва виробу, позначення документа, прізвище розробника, масштаб, кількість аркушів і т.д. Всі написи повинні бути виконані креслярським шрифтом за ГОСТ 2.304-81. Якщо ви робите креслення на комп’ютері, то поміняти шрифт можна за допомогою меню програми.

Корисні поради

Збережіть накреслену на комп’ютері рамку в окремий файл і використовуйте її як шаблон при виконанні інших креслень.