На те, щоб обмінюватися текстовими повідомленнями в реальному часі з домашнього або робочого комп’ютера, у більшості з нас просто не вистачає часу. Набагато зручніше спілкуватися в чаті в метро або автобусі по дорозі на роботу і з роботи, користуючись мобільним телефоном.
Інструкція
- Перед початком будь-яких робіт з налаштування чату в телефоні переконайтеся, що в ньому обрана точка доступу (APN), призначена для інтернету, а не WAP. Якщо це не так, перенастройте апарат, користуючись підказками, розташованими на сайті вашого оператора, або дізнайтеся, як це зробити, у службі підтримки. Якщо у вашому регіоні є така можливість, підключіть недорогий пакет безлімітного доступу в інтернет.
- Колись найпоширенішим протоколом для роботи в чаті був IRC. У наші дні IRC-сервери також існують і щодня відвідуються значним числом користувачів.
Більшість програм, призначених для спілкування в IRC-чаті, розраховане на установку на персональний комп’ютер. Але існує і ряд клієнтів цього протоколу, здатних працювати на мобільному телефоні. Найбільш поширеним з них є JmIrc. Завантажити його можна з наступної сторінки: http://sourceforge.net/projects/jmirc/files/jmIrc/
Вибравши останню версію програми, скачавши її і встановивши на телефон, здійсніть її настройку. Запустіть JmIrc, після чого налаштуйте її, керуючись наступним описом: http://jmirc.sourceforge.net/manual.html
У всіх випадках, крім URL сервера, необхідно обов’язково вказувати порт, по якому здійснюється доступ. - Якщо ви новачок в області спілкування на IRC-конференціях, вам може бути не відомо жодного IRC-сервера. Знайти їх можна, користуючись будь пошуковою системою.
- Врахуйте, що різні чати навіть в межах одного й того ж сервера можуть використовувати різні кодування кирилиці. Незважаючи на те, що JmIrc дозволяє користуватися кількома конференціями на одному і тому ж сервері одночасно, він не дозволяє задавати для них кодування окремо. Тому, заходячи одночасно в кілька чатів, доведеться вибирати таке їх поєднання, щоб кодування в них була однаковою.
- При бажанні, спілкуватися в IRC можна без будь-якої реєстрації. Але краще, зрозуміло, її здійснити, оскільки завтра увійти в чат під тим же ніком, який перед цим використовували ви, може інша людина і від вашого імені вас скомпрометувати. Але зате і ви зможете легко змінювати псевдоніми хоч кожен день.
Якщо ви увійшли на сервер без реєстрації, а потім з’єднання раптово обірвалося, сервер ще кілька хвилин буде «думати», що ви все ще приєднані, і не пускати в чат «ще одного учасника» з тим же ніком. Тоді доведеться тимчасово увійти в конференцію під злегка зміненим псевдонімом (наприклад, з доданим знаком підкреслення), а потім, коли «фантомний учасник» «покине чат», змінити нік на колишній.
Зверніть увагу
Завжди поводьтеся у чаті ввічливо.