Ви вирушили в похід і вирішили поспівати пісні біля багаття. Починаєте настроювати гітару — і раптом трапляється непередбачене. Струна лопається, а запасних у вас з собою немає. Відмовлятися від приємного вечора не варто. Просто спробуйте налаштувати гітару без струни.
Вам знадобиться
Гітарний ключ
Камертон (бажано)
Інструкція
- Зніміть пошкоджену струну.
- Визначте, які струни вам найбільш потрібно, а яку ви використовуєте рідше. Перша, друга, третя та шоста потрібні обов’язково. Без четвертої та п’ятої можна обійтися, помінявши аппликатуру при грі.
- Якщо порвалася перша струна, поставте замість неї другу. На місце другої натягніть третю, замість третьої — четверту. Пропустіть четверту струну, а п’яту і шосту залиште на своїх місцях. Точно так само переставте кілька струн, якщо у вас порвалася друга чи третя.
- Налаштуйте першу струну по камертону або на слух. Висота тону повинна бути вам звичною.
- Налаштуйте другу і третю струни звичайним способом. Друга струна на шестиструнной гітарі, якщо затиснути її на п’ятому ладу, повинна відповідати першою. Третю струну необхідно затиснути на четвертому ладу, щоб вона звучала в унісон з другою.
- Порахуйте, на якому ладу треба затиснути п’яту струну, щоб вона співпадала за звучанням з відкритою третьою. Четверта струна у вас пропущена. На шестиструнной гітарі необхідно затиснути п’яту струну на 10 ладу. На семиструнній гітарі п’ята струна будується в октаву з другої, тому нічого рахувати не потрібно.
- Басові струни налаштуйте звичайним способом.
- Відрегулюйте висоту грифа, щоб не було перетяжки.
Зверніть увагу
Найчастіше як у шестиструнних гітар, так і у семіструнок, рветься третя струна. Тому рекомендується мати при собі запасну.
Корисні поради
Якщо струна порвалася близько до нижнього поріжку, можна спробувати її перетягнути. Дістаньте менший шматок струни. Залишившись — вставте в отвір поріжка і зробіть на ньому вузол, після чого налаштуйте гітару звичайним способом.