BIOS багатьох фірм має вбудовану програму налаштування, завдяки якій можна легко змінювати конфігурацію системи, у тому числі налаштовувати режими роботи оперативної пам’яті. Дана інформація записується в спеціальну область незалежної пам’яті на материнській платі, яку називають CMOS. Налаштування оперативної пам’яті засобами BIOS Setup досить проста та інтуїтивно зрозуміла.
Вам знадобиться
- Комп’ютер.
Інструкція
- Зміна налаштувань оперативної пам’яті відбувається шляхом встановлення відповідних значень у програму настроювання BIOS c наступним їх збереженням. Часто установка режиму роботи оперативної пам’яті за умовчанням означає стабільну роботу системи. Але в деяких випадках потрібно підвищити швидкість роботи системи, для цього і роблять налаштування оперативної пам’яті в BIOS Setup. Це цілком реально і зазвичай ніяк не позначається на стабільності роботи комп’ютера.
- Щоб почати налаштовувати оперативну пам’ять, спочатку зайдіть в BIOS Setup. Зазвичай це здійснюється натисканням кнопки Delete, для BIOS інших виробників може знадобитися натискання іншої клавіші або сполучення клавіш, наприклад, F2 або CTRL-ALT-ESC.
- Всі потрібні параметри, які керують режимами роботи пам’яті, зосереджені в меню BIOS Setup, званому Advanced Chipset Setup. Зайдіть в нього, щоб налаштувати параметри оперативної пам’яті. Всі потрібні параметри вказані нижче.
- Auto Configuration — автоматична установка параметрів роботи оперативної пам’яті, рекомендується використовувати якщо в процесі експериментів була внесена некоректна настройка, але згадати яка не вдається. Для внесення корекції в налаштування RAM (оперативної пам’яті) вимкніть цю опцію. DRAM Read Timing — показує кількість циклів в процесі звернення до RAM, чим воно менше, тим вища продуктивність системи. CAS Delay — суть даного параметра хоч і відрізняється від попереднього, але сенс у завданні мінімального значення для максимізації продуктивності також залишається.
- При налаштуванні знайте міру — дуже агресивне зниження циклів (таймінгів) і затримок може негативно позначитися на стабільності роботи комп’ютера, тому краще для експериментів вибирати якісну пам’ять із запасом по швидкості роботи. Після закінчення процесу зміни конфігурації пам’яті не забудьте зберегти налаштування в BIOS Setup. Після цього можна перезавантажити комп’ютер.