Для того щоб намалювати гілка горобини, необхідно відобразити у малюнку особливості будови пагонів і листя цього дерева і зобразити грона ягід. Спочатку промальовуються гілки, ягоди зображуються в останню чергу.
Інструкція
- Почніть малюнок з начерку гілки, на якій буде розташовуватися гроно і листя. Гілки горобини досить тонкі, мають вузлуваті ущільнення. Суцвіття і грона ягід розташовуються на кінцях пагонів. У місці зростання цих кистей відокремлюються черешки листя, на самій гілки листя практично немає.
- Зобразіть листя горобини. Вони складаються з декількох окремих довгастих листочків, розташованих симетрично по обидві сторони від держака. Усього таких листів може бути до 23, їх краї злегка зазубрені, в центрі є щільний жолобок, від якого відходять прожилки в обидві сторони. Листя досить великі, найбільші порівняти з розміром людської голови.
- Намалюйте грона ягід горобини. Кожна гілка має на кінці одну таку кисть, яка поділяється на безліч тонких плодоніжок. Ягоди горобини мають округлу форму, на кінці є крихітна нижня зав’язь. У кожного грона може бути до 100 ягід. Майте на увазі, що, на відміну від виноградної грона, кисть горобини більш плоска. Крім того, під вагою стиглих плодів гілки можуть прогнутися вниз.
- Приступайте до фарбування. Використовуйте для деревної частини гілок темні червоно-коричневі відтінки, на вузлуватих частинах пагонів додайте в фарбу зеленого кольору.
- Використовуйте для листя насичений зелений колір. Серединний жолобок і прожилки виділіть світлішим відтінком. Майте на увазі, що листя горобини червоніють набагато пізніше дозрівання ягід, тому на початку осені, незважаючи на червоні плоди, залишаються яскраво-зеленими. Після вони починають набувати жовто-бурий колір, зелений пігмент починає зникати у жолобка і прожилок, ягоди ж залишаються на гілках і взимку.
- Окрасьте ягоди горобини в яскравий червоно-помаранчевий колір. Врахуйте, що плоди, розташовані на передньому плані, відкидають тінь на ті, що розташовані далі. Крім того, на одній кисті колір ягід може дещо відрізнятися.