Окремі техніки, такі, як пастель і акварель, вугілля і кольорові крейди, добре поєднуються і доповнюють один одного. Багато художників знайшли свій стиль, експериментуючи у змішаній техніці і поєднуючи часом непоєднуване. Вони довели собі та іншим, що це цікавий і перспективний спосіб самовираження.
Вам знадобиться
Короткі відрізки гілок з цікавою фактурою, аркуш цупкого паперу, олівець 6В, масляні пастельні фарби, акварельні фарби, кругла кисть № 3.
Інструкція
- Намалюйте контури. Виберіть ті фрагменти гілок, які ви хочете замалювати, і злегка намітьте їх контури олівцем 6В. Для початку замалюйте схожий на зміїну шкіру візерунок, який видно на гілці.
- Попрацюйте над гілкою. Основним кольором гілки є жовтувато — білий. Відтворіть його за допомогою пастелі, завдавши для цього штрихи жовтою, білою і тілесної фарби послідовними шарами, а потім змішайте їх пальцем, щоб отримати рівний, щільний, однорідний тон. Не забудьте залишити проміжки, які будуть заповнені більш темною фарбою.
- Напишіть лінію аквареллю. Візьміть кисть № 3. Акварельного сепією напишіть темні лінії гілки. Краї лінії повинні трохи заходити на ділянки, пофарбовані пастеллю. Коли акварель вбереться, на пастельній фарбі залишаться розмиті сліди. Тим же способом додайте дрібні, безладно розкидані по поверхні пастелі плями акварелі. Дайте фарбі просохнути.
- Завершіть роботу над гілкою. При уважному вивченні можна розглянути на гілці довгі вертикальні злегка зігнуті лінії, що проходять поверх світлих ділянок кори. Завершіть роботу над етюдом, намалювавши ці лінії поверх шару змішаної пастелі олівцем 6В. Завдяки цим лініям малюнок стане набагато більш реалістичним.
- Готовий етюд. Написавши в змішаній техніці не картину, а етюд. Ви домоглися в тому, що навіть у такій невеликій роботі вдається досить чітко передати форму і візерунок гілок. Вдалий результат заснований на уважному і безпосередньому вивченні предмета. Поєднання пастелі та акварелі дозволяє відтворити природний вигляд і фактуру кори.
Зверніть увагу
Універсальність масляних фарб робить їх ідеальним матеріалом для створення фактур в пейзажі.
Корисні поради
Працюючи у змішаній техніці, ви отримуєте можливість домогтися цікавих оптичних і разючих фактурних ефектів.