Дуже часто людям, які роблять ремонт в кімнаті або придумують для неї інтер’єр, необхідно зробити її ескіз в перспективі. Для художників, будівельників чи архітекторів, які звикли мати справу з кресленнями і малюнками, це не становить жодних труднощів. Але таку роботу може виконати кожен бажаючий. Можливо, не так ідеально, як професіонал, але цілком зрозуміло для себе і оточуючих. Як же це зробити?
Інструкція
- Виміряйте довжину, ширину і висоту кімнати, яку вам треба намалювати. Наприклад, нехай її висота буде дорівнювати 3 м, ширина 5 м і довжина 4 м.
- Намалюйте на аркуші паперу прямокутник АВСD. Відрізки АВ і СД — горизонтальні (ширина кімнати), а відрізки АС і ВD — вертикальні (висота кімнати). Відрізки ВD і СD розділіть на 3 та 5 рівних частин. У масштабі вони будуть дорівнювати 1 м.
- Відміряйте і проведіть лінію горизонту паралельно відрізку СD. Зазвичай вона знаходиться на висоті 1,6 м від нижньої лінії, тобто у вашому випадку від відрізка CD. Позначте точки перетину лінії горизонту з відрізками АС і ВD як Н1 і Н2. На лінії горизонту знайдіть центр і поставте крапку Е. Це т.зв. точка сходу, точка, на якій фокусується ваш погляд.
- Щоб отримати кути кімнати, від точок А, В, С і D проведіть лінії до точки сходу Е.
- Відрізок СD (ширину кімнати, яка складає 5 м) раніше ви вже розділили на 5 рівних частин. Тепер від кожної точки поділу проведіть лінії до точки сходу Е.
- Щоб намалювати протилежну стіну, на яку ви дивитеся, слід на вашому малюнку позначити глибину кімнати (це довжина кімнати 4 м). Для цього від точки Н1 на відрізку АС проведіть лінію до відрізка СD, до поділу 4. Позначте цю точку перетину як точку К.
- Перетин відрізка Н1К з відрізком РЄ позначте точкою С1. Від цієї точки вправо і вгору проведіть лінії до перетину їх з діагоналями АЕ і DE. І від отриманих точок ще дві лінії, які замкнутий прямокутник протилежної стіни.
- Щоб надалі ви могли без праці намалювати вікно і двері, а також предмети інтер’єру, що знаходяться праворуч і ліворуч від вас, необхідно правильно масштабувати їх в глибину. Для цього вам слід провести паралельні горизонтальні лінії від точок перетину відрізка Н1К з лініями, які ви раніше провели від кожного ділення відрізка СД до точки сходу Е. Ці горизонтальні лінії повинні перетинатися з відрізками ЄС і ЕD (кути кімнати).
- На стіні, що знаходиться праворуч від вас, намалюйте вікно. Наприклад, нехай воно знаходиться на відстані 1 м від краю кімнати, де ви стоїте. Від точки Н2 проведіть відрізок до точки К, що лежить на відрізку СD.
- На відрізку ВD (висота кімнати) позначте точку висоти вікна від підлоги до підвіконня. Від цієї туги до точки сходу Е проведіть лінію. У місці її перетину з відрізком Н2К поставте крапку, а потім від неї проведіть вертикальну лінію, яка буде висотою вікна в масштабі.
- Щоб правильно позначити на вашому малюнку цю висоту, проведіть лінію від точки сходу Е до відрізка ВD на тій висоті, яка вам потрібна (тобто від підвіконня до верхньої частини вікна).
- Ширина вікна, тобто його глибина в перспективі визначається по лініях, які ви раніше проводили паралельно відрізку СD. За таким же принципом малюються двері і всі предмети інтер’єру.