Лось — це не те тварина, яка малюють часто і впізнається. Як, наприклад, порося або зайчика. Лось особистість величава, значна, що вимагає відповідного підходу до своєї персони. Але насправді, малювати його не так складно, як здається по-началу. Треба тільки зрозуміти схему.
Вам знадобиться
Олівець, ластик, лист паперу, при бажанні циркуль.
Інструкція
- Намітьте для себе приблизні розміри майбутнього лося, поставивши ледь помітні крапки для позначення висоти, довжини, ширини. Орієнтуйтеся на свої позначення, щоб малюнок виходив максимально пропорційним.
- Намалюйте овал — голову. Він може бути розташований паралельно лінії горизонту або під кутом вгору або вниз. Дивлячись, чим займатиметься ваш лось — жувати траву, дивитися вперед або розглядати, наприклад, місяць і зірки.
- На деякій відстані від голови намалюйте ще два овалу, що заходять злегка один на одного як олімпійські кільця. Це буде тулуб. Овалами ви позначили передню і задню частини.
- Тепер двома лініями з’єднайте овал голови з переднім овалом тулуба. Шия лося не повинна бути дуже тонкою, але і не варто її робити надмірно широкою — як у слона. Робіть лінії трохи увігнутими, а не рівно прямими, щоб шия виглядала рухомий — здатною схилятися і вигинатися.
- Тепер ноги. Вони повинні бути довжиною приблизно як половина тулуба. Намітьте приблизні межі точками. У районі, де повинні бути коліна передніх копит, намалюйте два овалу поряд з невеликим проміжком. Трохи нижче додайте два копита.
- Намітьте ще два овалу або круга там, де повинні бути задні копита. Їх треба розташувати на одній візуальної лінії з передніми — праві з правими, ліві з лівими. Коліна задніх ніг намалюйте не рівно над копитами, а трохи правіше.
- З’єднайте коліна й копита передніх ніг прямими лініями. Від колін до тулуба проведіть лінії під невеликим кутом, як би трикутниками — від початку переднього овалу до лівого краю коліна, від середини переднього овалу до правого краю коліна. Теж саме з другим копитом. Коли ви зітрете ластиком зайві штрихи, ви побачите, що ваш лось зробив невеликий крок вперед або назад.
- Від початку і від середини заднього овалу проведіть сполучні лінії до коліні правої задньої ноги, а потім зигзагом продовжите їх до копиту. Зобразіть ліву ногу, починаючи лінії від середини і кінця заднього овалу.
- Повертайтеся до голови. Намітьте контури рогів. Для цього проведіть штрихи, починаючи від останньої третини овалу голови трохи вгору і назад — це основа для лівого роги. Намалюйте ще одну таку лінію трохи вище — це буде правий ріг.
- Надайте більш ясні обриси голові, виділивши лобову частину, ніс, рот, очей. Морда лося за формою схожа на величезний неочищений арахіс. Домалюйте вуха: за формою вони як пелюстки і не дуже великі.
- Закінчіть роги. Рогу лося схожі на крила дракона або кажана або на скелет цих самих крил тільки у зворотний бік.
- Обведіть чіткий контур тварини, стираючи зайві лінії. Виділіть область живота, провівши увігнуту лінію від переднього копита до заднього, Доріс хвіст. Обов’язково треба зробити акцент на холці — лось, на відміну від оленя або коні злегка горбатий.
- Легкої штрихуванням надайте лосеві об’ємність — виділіть заднє стегно, вигини шиї. Під шиєю, під животом, під хвостом позначте шерсть — у лося досить кудлата шубейку. Додайте тіні під тулубом і під ногами.
- Тепер можна розфарбувати лося кольоровими олівцями, якщо є бажання. Але багатством забарвлення лось не відрізняється — тут не розгуляєшся. Основний колір коричневий, може стати в нагоді чорний, бежевий, жовтий — для тіні і штрихування.
Зверніть увагу
Якщо ви не впевнені, що здатні намалювати більш-менш рівні овали, ви можете замінити їх колами, використовуючи циркуль. Тоді витягнуту носову частину морди вам треба буде домалювати до круглої лобовій.