Очі — важлива і одночасно складна деталь особи, точність передачі якої впливає на загальне враження від портрета. А домогтися максимального сприятливого ефекту допомагає спеціальна техніка.
Інструкція
- Простим олівцем намітьте місце розташування очей на основі пропорцій обличчя і розмірів інших його частин — носа, рота, лоба. Позначте напрямок погляду, яке не повинно випадати із загальної картини. Ще раз погляньте на портрет і переконайтеся в тому, що очі знаходяться на своєму місці і відповідають за розміром.
- Тонкою лінією намалюйте кордону нижнього і верхнього століття, позначте розташування зіниці і райдужної оболонки. Як правило, у середньостатистичної людини очі поміщаються трохи нижче рівня вуха, а зовнішній кут знаходиться на лінії, подумки проведеної від крила носа до очної западини (за орієнтир можна взяти кінець брови).
- Зобразіть вії. Не робіть їх занадто довгими — природна довжина волосків не повинна перевищувати межу верхньої повіки.
- Чи не зафарбовуйте зіницю повністю чорним кольором — залиште всередині нього невелике біла пляма, що імітує блиск і створює живий погляд.
- Заповніть райдужну оболонку кольором. Лінії малюйте в напрямку від зіниці до зовнішньої кордоні — саме так розташовуються видимі на поверхні ока судини, прорисуйте внутрішній і зовнішній кут.
- Правильно намітьте складки, які оточують очей. Звичайно, можна проігнорувати кілька мімічних зморшок, якщо є можливість їх опустити і це ніяк не позначиться на якості портрета. Але, загалом і в цілому, бажано передати всі деталі без зміни — тільки так можна домогтися максимальної точності образу.
- Зафіксуйте тіні, які падають на обличчя. Ігнорування напрямку світла створить помилкове враження, що очі розташовані на площині. Розбийте довжину верхньої повіки на три частини, затемните проміжок між переніссям і першою третю, а також від зовнішнього кута в напрямку брови. Намалюйте тіні і під очима, ближче до краю особи.
- Розфарбуйте очі на свій розсуд, надайте райдужній оболонці потрібний колір.