Згадайте, скільки разів вам в голову приходили сміливі та оригінальні ідеї про те, як може виглядати той чи інший предмет одягу — але, як правило, такі ідеї так і залишалися плодом уяви, так як у вас бракувало майстерності та здібностей втілити їх у життя. Насправді, для того, щоб зробити придуману модель одягу реальністю, вам не потрібні ніякі специфічні навики. Почніть з перенесення придуманого ескізу на папір — в малюванні ескізу вам допоможе техніка зображення схематичною людської фігури.
Інструкція
- Подумайте, чи буде ваш предмет одягу належати жінці чи чоловікові. Залежно від цього ви будете видозмінювати пропорції фігури людини на своєму малюнку.
- Для початку намітьте основні лінії, по яких ви побудуєте силует фігури, дотримуючись пропорції. Пропорції людського тіла щодо голови складають 7,5:1. Досить часто в ескізах моделі спеціально подовжують ноги, збільшуючи пропорції до 8,5:1.
- Така пропорція додасть вашої моделі на малюнку елегантності, але збільшувати довжину ніг ще більше не рекомендується — це спричинить за собою непропорційність.
- Розмітьте лист на кілька частин, відповідних пропорції. Потім у схематичному вигляді накидайте контури тіла — якщо тіло чоловіче, малюйте ширші плечі і груди при вузьких стегнах, а якщо тіло жіноче — малюйте широкі стегна при вузьких плечах.
- Для того, щоб фігура людини виглядала реалістично, покажіть в підготовчому варіанті суглобові з’єднання у вигляді кружечків, поєднуючи їх плавними лініями. Потім зітріть підготовчі штрихи. Голову зобразите у вигляді яйцеподібного овалу, а груди — у вигляді опущеною трапеції.
- Малювання пропорційної фігури необхідно для того, щоб зобразити одяг реалістично і красиво — якщо ви намалюєте її так, як вона буде лежати на справжній людській постаті, вам буде легше зрозуміти, як саме зшити річ, і з яких елементів вона складається. Для початку намітьте навколо фігури контури задуманого предмета одягу. Після цього починайте промальовувати і деталізувати контур, додаючи деталі. Намітьте крій речі.
- Щоб одяг виглядала на фігурі ще більш реалістично, постарайтеся зобразити природні складки і плинність тканини, попередньо поспостерігавши за справжніми тканинами та їх поведінкою при складанні, поривах вітру та інших впливах.
- Для того, щоб вам було простіше малювати одяг, використовуйте як приклад фотографії та малюнки, знайдені в мережі. Порівнюйте те, що у вас виходить, з готовими зображеннями.
- Спочатку ви можете скопіювати силует вже готової речі, знайденої в інтернеті, а потім підключити фантазію і видозмінити намальовану річ у відповідності зі своїми побажаннями.