При монтажі стельових конструкцій, а також при навішуванні «верхнього» світла часто потрібно розмітити стелю і, якщо декор дизайнерський або просто незвичайний, то малювати доводиться не звичні квадрати і круги, а, наприклад, овали.
Інструкція
- Найпростіше — зробити з будь-якого матеріалу шаблон овалу потрібних розмірів, потім прикріпити його на стелю і перенести овал туди.
- Як варіант: зробіть попередній креслення, наприклад, на міліметровому папері. Виберіть масштаб (скажімо, 1см = 1 м), накресліть на папері саму стелю в масштабах кімнати, потім побудуйте контрольні точки, заміряйте результати. Далі запишіть результати, перевівши їх на реальні з урахуванням масштабу. Візьміть рулетку, поставте контрольні точки на стелі і з’єднайте їх відрізками. Добудуйте по ним овал.
- Цей спосіб можна втілити на папері, а потім переносити овал на стелю (що надійніше), або ж відразу «на натурі». Для його втілення вам потрібно згадати уроки креслення чи геометрії в школі і включити увагу і логіку.
- Виберіть точку. Від неї в чотири протилежні сторони по прямій відкладіть відрізки рівної довжини. У вас вийдуть точки, скажімо, A, B, C, D. Це центри майбутнього овалу.
- Візьміть дві протилежні точки. Наприклад, A і C. Виміряйте відстань між ними. Це діаметр кіл, які потрібно буде побудувати з центрами в даних точках. Простіше кажучи, якщо відстань між точками A і C 50 см, то ви встановлюєте циркуль в точку A і креслите коло з радіусом 25 см. Так само поступите і з колом в точці C. В результаті виконання цього кроку у вас повинно вийти дві однакові сусідніх кола, розділених відрізком.
- Самий складний. Встановіть циркуль в одну з решти точок. Наприклад, спочатку в точку В. З цієї точки, проходячи через центр кола (точку C або A) до перетину з цієї колом, з’єднаєте дві отримали раніше кола дугою. Так само поступите з іншою стороною. Овал готовий.
Примітка: Ми постаралися описати кроки так, щоб можна було обійтися без малюнка. Однак якщо це здасться складним, зразок побудов можна цілком знайти в мережі. - До нього можна вдатися, якщо не потрібно малювати овал великої точності. Вам будуть потрібні нитка, олівець і два самореза. Потрібно відзначити на стелі точки фокусу овалу (вони приблизно збігаються з центрами окружностей A і C у способі 2), прикріпити туди саморізи, а до них нитку. Потім натягнути нитку з олівцем. Його потрібно тримати строго вертикально, натискаючи в сторону від центру, щоб нитка була завжди добре натягнута. Так можна намалювати овал. Він навряд чи буде точним, але коригування зробить похибки мінімально помітними.