Один з популярних сюжетів картин — осінній пейзаж, що підкреслює красу природи і передавальний світлу печаль, буквально розлиту в повітрі. Цей настрій передається, як правило, фігурою людини з парасолькою, самотньо бреде під дощем. Як не дивно, саме парасольку таїть у собі труднощі для роботи художника: сувора форма додатка сильно спотворюється в залежності від ракурсу. Щоб не відчувати проблеми з цією деталлю на великому полотні, варто повчитися малювати парасолю окремо.
Інструкція
- Візьміть аркуш паперу для акварелі формату А4, розташуйте його горизонтально. Зробіть начерк олівцем. Розділіть навпіл всі сторони аркуша, прочертивши вертикальну і горизонтальну осі.
- Накресліть вісь парасольки. Вона відхилена від центральної вертикалі приблизно на сорок градусів. Відміряйте приблизно третину довжини парасольки зверху і поставте в цьому місці крапку. Тут розташовується спиця. Вліво і вправо від неї необхідно намалювати «хвилі» тканини, натягнутої між спицями. Незважаючи на те що всі сегменти полога однакові за розміром, на малюнку вони будуть виглядати по-різному.
- Двома засічками праворуч і ліворуч відзначте ширину парасольки. Вона приблизно на одну п’яту частину більше його довжини. Від точки, що позначає кінець спиці, проведіть дві дуги вправо. Їх довжина однакова, а «вістря» спиць розташовуються один вище іншого в міру руху вправо. Максимально висока точка кожної дуги розташовується по центру.
- Відрізок такої ж довжини відкладіть вліво. На цього боку кінчики спиць будуть спускатися вниз. Крайній зліва відрізок буде вже на чверть довші інших намальованих. Від крайніх точок з правого і лівого «кінців» парасольки проведіть спускаються вниз дуги, які в 2,5 рази коротше інших сегментів. Намалюйте частину купола парасольки, упирається в асфальт. Цей фрагмент дорівнює крайньому лівому, але вигнутий вже не так сильно. Слідом за ним намалюйте дугу, яка на чверть довша попередньої, а потім відрізок, рівний крайнього лівого.
- Розфарбуйте малюнок аквареллю. Підберіть червоно-рожевий відтінок і змінюйте його на різних частинах купола парасольки. З внутрішньої сторони колір повинен бути темнішим і теплим, з додаванням жовтого. Зовні парасольку світліше і холодніше, з блакитними рефлексами. У міру наближення до спиць відтінок полотна також стає більш насиченим. Ручку парасольки зробіть темно-коричневою, не забувши відзначити на ній червонуватий відблиск.