Зображення дрібних предметів найчастіше є частиною більш великої роботи. Тому необхідно строго порівнювати їх розміри з розмірами інших елементів малюнка. Якщо ви малюєте сигарету на чиємусь портреті, вона повинна гармоніювати з рукою, яка її тримає. Але сигарета може бути і частиною плаката, наприклад, про шкоду куріння. У цьому випадку вона повинна бути дуже великою, оскільки є основним елементом малюнка.
Вам знадобиться
-Лист паперу;
-Олівець;
-Кольорові олівці чи фарби.
Інструкція
- Знайдіть місце на аркуші. Якщо це частина портрета, проведіть лінію, відповідну довжині сигарети. Ця лінія може проходити, наприклад, між середнім і вказівним пальцями руки. Частина її при цьому буде не видно. Для того щоб зробити начерк плаката, проведіть довгу лінію в довільному напрямку. Вона може йти хоч через весь лист. Необхідно залишити тільки місце для тексту.
- Сигарета представляє собою довгий циліндр. Тому й малювати її треба точно так само, як і будь-який предмет циліндричної форми. Визначте співвідношення довжини і ширини сигарети. Проведіть паралельно вже наявної лінії ще одну на відстані, відповідному товщині сигарети.
- Круглі частини циліндричного предмета зазвичай бачаться спостерігачеві як овали. При цьому один овал видно повністю, а інший — частково. На одному кінці сигарети між довгими лініями намалюйте овал. Якщо сигарета своєю відкритою тютюнової частиною повернена безпосередньо до вас, овал зробіть широким. Він являє собою майже круг. У сигарети, розташованої під кутом до спостерігача, овал малюйте більш плоским.
- З’єднайте дугою лінії іншого кінця сигарети. Ця дуга буде паралельна тій, що ближче до вас. Видно тільки одна її частина. Відступивши від цього краю приблизно ¼ довжини, намалюйте ще одну дугу, паралельну двом вже наявним. Вона відокремлює фільтр. При бажанні можна зобразити обідок або два, вони також представляють собою дуги.
- Якщо розмір малюнка невеликий, сигарету можна взагалі не розфарбовувати. Від того кінця, де знаходиться тютюн, намалюйте цівку диму. Сигарету на плакаті розфарбуйте. Фільтр і тютюн зробіть світло-коричневими, основну частину сигарети — білим. Спочатку розфарбуйте фільтр однаковою по всій площі фарбою. Потім горизонтальні боку зробіть темнішими. Середину основної частини сигарети залиште білої, а вздовж довгих ліній накладіть голубуватий або сіруватий шар. Овал, в якому видно тютюн, покрийте більш темними крапками.
Корисні поради
На портреті невеликого формату сигарету можна зобразити просто однією-двома прямими лініями.