Відмінна тема для малювання з дитиною — дари природи: овочі, ягоди і фрукти. Ягоди можна починати малювати з самого раннього віку, адже в їх зображенні немає нічого складного. Однак малюк повинен вміти розрізняти різні види ягід, знати їх характерні ознаки. Ростуть вони по одній як слива, по дві-три як вишня або кетягами як смородина і виноград? Якого кольору бувають ягоди одного виду? Які з них — великі, а які — дрібні? Малюючи ягоди, ви зможете перетворити заняття з дитиною в цікаву навчальну гру.
Вам знадобиться
- Папір для малювання;
- Олівець;
- Ластик.
Інструкція
- Полуниця має форму, загострену донизу. Намалюйте основу для її малювання — трикутник з закругленими кутами. По поверхні ягоди розкидайте малюсінькі насіння у формі крапельок або просто рисок. Зверху на ягоді полуниці зобразите листочки, які схожі на промінчики зірки, і короткий «хвостик».
- Суниця дуже схожа на полуницю, але набагато її менше. Зобразіть ягідки Суничка на довгих вигнутих стеблах. Додайте зубчасті листочки і білі квіточки з жовтими або зеленими серединками — майбутніми Суничка. Розфарбуйте ягідки в червоний колір і покрийте білими крапочками-насінням.
- Малину можна вписати в форму трапеції з сильно закругленими кутами. Намалюйте всередині цієї форми щільно притиснуті один до одного, як намистини, маленькі кружечки, розташовуючи їх ярусами. Зверху додайте зелені листочки-зірочки. Таким же чином зображується і споріднена малині ягода — чорна ожина.
- Форма сливи дуже проста — це майже правильний овал. Але особливість цієї ягоди — в подовжній улоговинці, що ділить її навпіл з одного боку. Один кінчик сливи трохи загострити, а інший зробіть роздвоєним. В результаті контур сливи буде трохи нагадувати сердечко.
- Вишня. Намалюйте два однакових гуртка, трохи сплюснених зверху. З’єднайте їх тонкими лініями у формі перевернутої букви V. Зробіть їх більш схожими на гілочки, трохи утолстів.
- Смородину почніть малювати з основною гілочки, на якій висить кетяг ягід. Від неї йдуть коротенькі живці — на їх кінчиках зобразите ягоди у вигляді невеликих гуртків. З протилежного від держака боку кожної Смородинка прірісуйте двома-трьома штрихами маленький «хвостик».
- Виноград малюється методом «від цілого — до конкретного». Тобто, спочатку покажіть форму грона — вона може бути різною. Краще взяти за основу реальну гроно і визначити, з яких простих форм вона складається: з трикутників, кіл, овалів і т.д. Склавши цю складну форму, беріться за зображення окремих ягід. Вони бувають круглими або овальними, дрібними або великими, і досить щільно прилягають один до одного. Намалюйте у підстави виноградного грона гілочку з хвостиком-завитки.