Купивши моток волосіні, вам належить важливе завдання — перемотати її на шпулю котушки. Мало хто з новачків-риболовів замислюється про правильність намотування волосіні на котушку. А між тим, вона впливає і на дальність занедбаності, і на термін служби волосіні, і ймовірність її заплутування. Виходячи з вищесказаного, варто витратити трохи часу і сил, щоб домогтися правильної намотування.
Інструкція
- Намотувати волосінь на шпулю котушки потрібно під певним натягом, інакше після перших же занедбаності вона вріжеться в ще невикористані нижні витки, що призведе до зменшення дальності закидання і може стати причиною утворення «бороди», тобто заплутування. Але і надмірні зусилля прикладати не треба — це погано позначиться на довговічності волосіні (шнура).
- Одягніть бобіну з волосінню на який-небудь стрижень (олівець, викрутка), так щоб шпуля вільно оберталася. Закріпіть в лещатах або попросіть помічника потримати в руках цю конструкцію.
- Закріпіть вашу котушку на снасті. Протягніть волосінь через кільця вудилища і закріпіть її на шпулі, попередньо відкинувши дужку лесоукладчіка. Закрийте дужку і починайте обертати ручку котушки. Під час намотування притримуйте волосінь близько кільця вудилища двома пальцями для створення натягу. Не поспішайте.
- Лісочка, намотана на шпулю, не повинна доходити до краю шпулі 1-2мм. Лісочка, намотана врівень з краями, або навіть більше, може стати причиною скидання петель і заплутування волосіні. Якщо ж відстань до краю шпулі велике, то постраждає дальність закидання.
- Якщо волосінь лягає не рівно і / або її не вистачає, то потрібно під неї підмотувати «Бекінгем». Це може бути капронова нитка, волосінь діаметром 0.25-0.30мм або вставки (наприклад, виточені з пробки, твердого пінопласту і т.п.).
Кількість Бекінгем може бути визначено дослідним шляхом. Намотавши потрібну кількість волосіні на шпулю котушки, намотайте поверх неї іншу волосінь (яку ви вирішили використовувати для Бекінгем) до 1-2мм до краю шпулі. Більше його і не потрібно. Тепер потрібно все це перемотати на інші шпулі і намотати на робочу шпулю заново, але вже в правильному порядку.
Рівномірність намотування можна поліпшити, застосувавши метод дзеркальної намотування Бекінгем і нижнього, неробочого, ділянки волосіні. У тих місцях, де при намотуванні утворюються «горби», Бекінгем і волосінь повинні утворювати западину і навпаки. Домагатися цього доводитися вручну.
Корисні поради
Для захисту пальців від порізів при намотуванні волосіні корисно використовувати який-небудь м’який матеріал (наприклад, поролон або х / б тканину).