Аналіз статті включає в себе оцінку інформативності, змістовності, смислової цілісності статті. Саме аналіз дозволяє виявити рівень професіоналізму того чи іншого автора, оцінити стиль і манеру розповіді.
Вам знадобиться
- Стаття для аналізу;
- Письмове приладдя.
Інструкція
- Щоб написати якісний аналіз статті керуйтеся не суб’єктивною думкою, а певними критеріями. Почитайте статтю і спробуйте оцінити її, виходячи зі ступеня відповідності вмісту заголовку, інформативності, логіки викладу матеріалу, розкриття теми. Враховуйте також мову статті, його стилістичні характеристики. Стаття повинна представляти смислову єдність.
- Прочитавши цю статтю кілька разів, приступайте до аналізу. На початку вкажіть всі вихідні дані статті, і приступайте до першого пункту плану «відповідність заголовка вмісту статті». У сучасній публіцистиці почастішали випадки, коли «кричущі» заголовки лише привертають увагу і зовсім не відповідають темі. Тому даний пункт необхідно відобразити у вашому аналізі.
- Потім перейдіть до оцінки ступеня інформативності статті. Особливу увагу приділіть наявності фактів, опитувань, експертних думок, точних даних. Всі ці складові значно підвищують рівень інформативності і дозволяють у майбутньому посилатися на цю статтю.
- Логіка викладу матеріалу не менш важлива при оцінці статті. Якщо в статті містяться два-три мікротеми, і автор хаотично перескакує від однієї до іншої, не завершивши розпочату міркування, то це серйозний мінус. Кожна розглянута в статті проблема повинна бути послідовно викладена, а в кінці розповіді повинні бути підведені відповідні підсумки.
- Охарактеризувавши статтю по вищеперелічених ознаками, ви повинні сказати, чи повністю розкрита порушена тема. Цей пункт може викликати складність при аналізі статей, де автор ставить собі завдання сподвигнуть читача до роздумів і навмисне залишає питання риторичним. Даний вид статей не розкриває теми повністю, а своєю недомовленістю спонукає додатковий інтерес читачів. Якщо ви працюєте з такою статтею, обов’язково вкажіть це при аналізі.
Корисні поради
Якщо хочете зробити свій аналіз статті справді творчим і вартим уваги, проаналізуйте художні особливості мови статті. Зробіть упор на використовувані засоби виразності (епітети, метафори, порівняння і т.д.).