У кожній атестаційної роботі повинна простежуватися чітка структура, однак єдиних вимог до змісту роботи немає. Як правило, атестаційна робота являє собою спеціально підготовлені рукописи і рідше має вигляд опублікованій монографії.
Вам знадобиться
- Літературний джерело;
- Велика кількість аркушів А4;
- Актуальна тема.
Інструкція
- Виберіть актуальну тему. З цього починається робота.
- Приступайте до написання введення. Це найбільш відповідальна частина атестаційної роботи, адже в ній повинні коротко відображатися основні положення, обгрунтуванню яких присвячена робота. Щоб показати, що вибраної темою цікавилися наукові діячі, перерахуйте їх прізвища.
- Після написання вступу, яке не повинно перевищувати більше одного аркуша роботи, приступайте сміливо до написання основної частини. Обсяг основної частини не повинен перевищувати 70% всього тексту. Тут ви повинні детально викласти хід дослідження, обгрунтувати і сформулювати проміжні результати. Слідкуйте за тим, щоб у тексті спостерігалася послідовність думки і доведеність фактів.
- У заключній частині напишіть висновки, які були зроблені за результатами роботи. Незважаючи на невеликий обсяг, дана частина є дуже важливою, оскільки саме в ній повинні відображатися в логічній бездоганною і досконалою формою підсумкові результати.
- Обов’язково вкажіть в кінці роботи бібліографічний список, а саме: перелік літературних джерел, які були використані автором в ході роботи.
- Якщо в атестаційній роботі присутній допоміжний матеріал у вигляді таблиць, графіків і карт, тоді оформіть його як додаток. Тепер, коли робота написана, поверніться до оформлення титульного аркуша та змісту.
- Захистіть її, як тільки атестаційна робота буде закінчена. Якщо захист пройде успішно, тоді дисертаційна рада присудить вам вчений ступінь.
Зверніть увагу
У бібліографічний список не включайте довідники, енциклопедії, науково-популярну літературу і жовту пресу. Категорично забороняється включати онлайн-джерела, так як, частіше за все, інформація на них може бути або неправдоподібною, або застарілою.
Корисні поради
Починайте написання атестаційної роботи з основної частини. Коли на заключному етапі роботи в розумінні вибраної теми буде досягнута повна ясність, тоді приступите до написання вступу і висновку.