Автобіографія — це довільно складений опис життєвого шляху, етапів і досягнень. Здавалося б, дорослій людині написати її не складе великих труднощів. А от зі створенням автобіографії школяра можуть виникнути проблеми, адже з закінчених освітніх установ — тільки дитячий садок, а вже про досвід роботи і досягнення говорити не доводиться.
Інструкція
- Тим не менше, і школяру можна скласти грамотну і повну автобіографію. Необхідно лише пам’ятати, що при її написанні потрібно дотримуватися деяких правил.
- Починати автобіографію необхідно зі слів «Я, …, народився …». Далі вказується дата і місце народження дитини, місце проживання, фактичне і за пропискою.
- В автобіографії потрібно написати прізвище, ім’я, по батькові батьків, а також відомості про них (дата народження, адреса, місце роботи). Якщо є брати і сестри, то слід згадати і про них (ім’я, зайнятість).
- Школяру можна написати про закінчення дитячого садка, напрямок його діяльності (естетичне, оздоровче і т.д.), рік випуску.
- Важливо в автобіографії школяра вказати всі життєві етапи. При цьому події слід вказувати в хронологічному порядку. Необхідно відзначити в автобіографії рік вступу до школи, її номер, профіль класу.
- Якщо є якісь особисті досягнення (перемоги на олімпіадах, участь у спортивних змаганнях тощо), то потрібно не забути про них. Добре буде, якщо школяр опише своє ставлення до них, а також висновки, які він для себе зробив. Можна також написати про захоплення, хобі, вільне проведення часу, навички володіння комп’ютером, іноземними мовами.
- Текст автобіографії повинен бути надрукований або написаний зручно читабельним шрифтом або розбірливим почерком. В кінці тексту ставиться підпис і дата написання автобіографії.