Як написати клопотання мировому судді


 

У КпАП міститься інформація про право осіб, які беруть участь у провадженні у справі про адміністративне порушення, заявляти клопотання, які підлягають обов’язковому розгляду суддею. Клопотання пишеться в письмовій формі. Підлягає негайному розгляду.


Інструкція

  1. Законом не передбачена певна форма клопотання. Пишіть у довільній формі, але дотримуючись деякі правила сформовані в судовій практиці. Документ повинен бути приблизно такого змісту: вступна частина (дані всіх осіб беруть участь у справі); опис обставин справи; суть заявляється клопотання; перелік доданих документів.
  2. У шапці документа напишіть найменування посади та П.І.Б. посадової особи, до якої ви звертаєтеся з клопотанням. Наприклад, світовому судді такого-судового ділянки. Далі вказуйте свої дані: П.І.Б., адреса проживання. Клопотання складається у 2 примірниках, на одному з них канцелярія ставить відмітку про прийняття.
  3. В основному тексті описуйте своє звернення до судді. Наприклад, клопотання про надання матеріалів справи для ознайомлення. Опишіть свою вимогу, що згідно закону, а зокрема п. 2 ст. 78 ЦПК РФ, ви просите суддю надати можливість ознайомитися з усіма матеріалами справи і зняти копії. Підкріплюйте свої вимоги законодавчою базою, посилаючись на статті закону.
  4. Після опису всіх своїх вимог, напишіть список доданих документів. Далі поставте підпис і дату. Кількість копій документів має дорівнювати кількості осіб беруть участь у справі.
  5. Ви можете також подати клопотання про те, що ви не згодні зі списком свідків проходять у справі; про долучення додаткових документів; про залучення захисника; про перенесення строків розгляду справи. У будь-якому випадку суддя не зможе просто відхилити вашу заяву, а можливо вимагатиме надання додаткових документів, для підтвердження фактів зазначених у клопотанні.

Корисні поради

Суддя не має права не прийняти у вас клопотання. Відмова в його задоволенні повинен бути оформлений обов’язково у письмовій формі і долучений до матеріалів справи.