Як написати кейс

Як написати кейс

Кейс являє собою головоломку, частини якої необхідно скласти, щоб отримати відображення певної ситуації, що привернула вашу увагу. Головне, що потрібно пам’ятати при складанні кейса — це те, що він обов’язково повинен у собі містити певну проблему, яку слід уважно вивчити, проаналізувати і запропонувати необхідне рішення, обгрунтоване рядом критеріїв і умов.

Інструкція

  1. У процесі написання кейсу виділяються основні етапи: дослідження, аналіз та його фактичне написання. Почати потрібно з дослідження. Попередньо з’ясуйте, що було вже написано і опубліковано по вас цікавить темі, та ознайомтесь з більш важливими публікаціями, а також статистичними даними.
  2. Продумайте, яким чином ви отсортіруете отримані дані. Таким чином, щоб ситуація, що описується у вашому кейсі, була зрозуміла читачам. Для цього необхідно звести всі наявні дані воєдино, а потім приступите до відбору та сортування цієї інформації, щоб проаналізувати її.
  3. Далі викладіть проблему або питання, яке ви бажаєте запропонувати читачам.
  4. Розділіть кейс на секції або по підтемами, наприклад, наступним чином: введення в саму суть проблеми, короткий загальний опис об’єкта (розташування, історія, привабливі риси і розвиток), огляд інформації.
  5. Запропонуйте аналіз інформації, відображеної в таблицях або графіках, які ви включили в свій кейс. Висловіть різні припущення щодо того, чому цей об’єкт не користується популярністю.
  6. Задайте питання: чи слід залучати до даного об’єкта масового споживача і які наслідки це викличе? Приділіть такому питанню особливу увагу.
  7. Також створіть підтему, присвячену державній політиці — яку роль вона відіграє в сфері виробництва по відношенню до даного об’єкту, що дозволено, а що заборонено, які вживаються заходи і на скільки вони ефективні.
  8. Можливості для розвитку підприємницької діяльності. Проявіть свої підприємницькі здібності. Сформуйте нові послуги та можливості.
  9. Зробіть для себе деякі підрахунки, щоб переконатися, що ваші припущення та ідеї реалістичні.
  10. Для оцінки сильних, а також слабких сторін проекту застосуйте SWOT-аналіз. За даним аналізу визначте можливості та загрози для об’єкта.
  11. Проаналізуйте, які ризики і вигоди для соціально-економічної ситуації може принести з собою просування вами вибраного об’єкта на ринку і які заходи необхідно вжити, щоб знизити несприятливі наслідки.
  12. Напишіть висновок. Тут замість того, щоб залишити сформульований вами відповідь на попередньо поставлений в розкритті кейса питання в самому кінці оповідання, найкраще задайте вашим читачам ще декілька різних питань.